تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۲۳:۴۰
کد مطلب : 16285

هوشیار سازی عمومی هدف مانور مبارزه با اعتیاد است

عصر آبادان: فرماندار ویژه آبادان گفت: در مانور عمومی مبارزه با اعتیاد در آبادان، هوشیار سازی عمومی جامعه هدف موردنظر است

به گزارش عصر آبادان به نقل از آبادان نو،فرماندار ویژه آبادان پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی دستگاه ها و ارگان های اجرایی شهرستان برای برگزاری مانور عمومی مبارزه با اعتیاد که در فرمانداری شهرستان برگزار شد،با اشاره به اهداف این مانور اظهار کرد:اعتیاد از جمله ناهنجاری های اجتماعی است که همه افراد جامعه را درگیر خود کرده و هیچ شخص یا گروهی از این ناهنجاری مصونیت ندارد.

بهرام ایلخاص زاده ادامه داد:بنابراین در نخستین قدم پیشگیری از اهمیت ویژه ای نسبت به درمان و برخوردهای قهری ارجحیت دارد و یکی از اهداف این مانور آگاه سازی عمومی برای رسیدن به فرهنگ پیشگیری در مقوله اعتیاد است.

ایلخاص زاده در این جلسه چند مورد کلی را مورد تاکید قرار داده و خطال به مدیران اجرایی شهرستان گفت:این مانور قابل تکرار است و در چند نوبت دیگر با همکاری اداره ها و شهروندان برگزار می شود.

وی در همین خصوص اضافه کرد: مدیران توجه داشته باشند که در هر کمیته ای که فعالیت می کنند برنامه های اجرایی را مستند سازی کرده و در اختیار فرمانداری منطقه قرار دهند.

نماینده استاندار در شهرستان آبادان ادامه داد:سعی شود در این مانور زنگ هوشیاری نواخته شده و با همکاری اداره آموزش و پرورش و دانشگاه های شهرستان هر چه بیشتر از دانشجویان و دانش آموزان در این مانور دعوت شود.

بهرام ایلخاص زاده عنوان کرد:سیاست جدید استانداری این است که مانورهای مشابه ای در سطح شهرستان های خوزستان برگزار شده و شهرستان آبادان از نظر کمیت و کیفیت از شهرهای برتر استان در این مقوله است.

ایلخاص زاده ادامه داد:در کنار این برنامه یک پیاده روی عمومی با حضور شهروندان آبادان و با همکاری شهرداری برگزار می شود.

وی در پایان گفت:روز شنبه پنجم بهمن ماه ساعت ۹ صبح تجمعی با حضور عموم شهروندان،دانش آموزان و دانشجویان ،کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی در بلوار دهداری در راستای برگزاری مانور انجام می شود.