تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۱:۲۸
کد مطلب : 122139
پاول دورف:

هک اطلاعات کاربران ایرانی صحت ندارد+ توئیت

پاول دورف در رابطه با هک ۱۵ میلیون ایرانی پاسخ جالبی را در توئیترش منتشر کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان؛ پاول دورف موسس تلگرام در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر اینکه آیا هک ۱۵ میلیون کاربر ایرانی صحت دارد در توئیترش نوشت : “این موضوع صحت ندارد. ادعای شما مبنی بر افشای پیام‌های ۱۵ میلیون کاربر کاملاً بی‌اساس است”.

هک اطلاعات کاربران ایرانی صحت ندارد+ توئیت

وی در این مورد گفت: “برخی از رسانه‌ها از حملۀ گسترده هکرها به تلگرام ۱۵ میلیون کاربر ایرانی خبر دادند. آنچه که واقعاً اتفاق افتاده را می‌توانید اینجا ببینید”.

هک اطلاعات کاربران ایرانی صحت ندارد+ توئیت

پاول دورف در ادامه توضیحاتی داده است که هرگونه ابهام در این زمینه را برطرف می‌کند، او در سایت تلگرام عکسی گذاشته و زیر آن نوشته  “آرام باشید و پیام‌هایتان را بفرستید” و در ادامه گفته است: افراد خاصی در حال بررسی تعداد کاربران ایرانی‌ای بودند که به‌طور رسمی نامشان در تلگرام ثبت شده و به رقم ۱۵ میلیون رسیدند. در نتیجه امکان دستیابی به اطلاعات کاربران برای عموم به هیچ وجه امکان ندارد. از طرفی پس از ایجاد محدودیتهایی در API دیگر از امسال این گونه بررسی‌های خاص نیز امکان‌پذیر نیست.

با این حال، از آنجایی که تلگرام بر تماس‌های تلفنی مبتنی است، هیچ بخشی نمی‌تواند به‌طور بالقوه چک کند که چه شماره تلفنی در سیستم ثبت شده است. این موضوع در سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مانند WhatsApp, Messenger و… نیز رعایت می‌شود.

هک اطلاعات کاربران ایرانی صحت ندارد+ توئیت
در پیام توییتری زیر نیز مدیر تلگرام در همین مورد به یکی از کاربران پاسخ داده است.

پاسخ موسس تلگرام به سوال یک کاربر
انتهای پیام/