تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۴:۰۲:۳۸
کد مطلب : 97310
سخنگوی شورای شهر آبادان:

هیات رئیسه شورا دچار یک غرور کاذب حاصل از خط و ربطها القایی از بیرون شده است

عصر آبادان: سخنگوی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: متاسفانه هیات رئیسه شورا دچار یک غرور کاذب شده است که این غرور کاذب حاصل دخالتها و خط و خطوطی که از بیرون به آنان می شود شده است.

به گزارش عصر آبادان ؛  جاسم ثامری در جمع خبرنگاران محلی با بیان اینکه القائات بزرگترین ضعف و آفت یک هیات رئیسه به شمار می رود، افزود: این مسئله شورا را از وظیفه ذاتی خود فرسنگ ها دور می کند.
وی اظهار داشت: در مورد شیرازی نمی گویم که وی آبادان را مدینه فاضله کرد اما با رعایت انصاف باید بگویم که وی در حد توان و وظیفه قانونی خود به شهر خدمت کرد و کسی حق ندارد،  حق قانونی و مدنی وی را از شرکت در انتخابات مجلی سلب کند.
وی تصریح کرد: مخالفان شهردار، با عدم حضور خود در سه جلسه در طی یک روز، در یک حرکت غیر دموکراسی اسلامی و غیر اخلاقی و غیر قانونی  ،تا ساعت ۱۲ شب که آخرین ضرب العجل بررسی استعفای شهردار بود، موجبات سلب حق قانونی و مدنی وی شدند.
وی یادآور شد: عدم حضور مخالفان ، بحث شفاف سازی و دغدغه مالی و پرداخت حقوق کارکنان شهرداری نبوده و نیست، اگر شهردار در امور مالی غیر شفاف و مشکل دار بود پس چرا همگی در جلسه ۲۸ خرداد (جلسه بررسی ابهامات مالی شهرداری) از عملکرد شهردار تقدیر و تمجید کردند و به به ها و چه چه ها گفته شد؟!
سخنگوی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: اگر بحث شفاف سازی مالی بود ،پس چرا جلسه ای به این مهمی به صورت غیر علنی و بدون حضور رسانه ها برگزار شد؟ اگر شهردار در امور مالی دچار مشکل است پس چرا در زمان حاضر به ابقاء وی در سمت شهردار شدید؟!!
ثامری خطاب به شهروندان آبادانی افزود: شهروند فهیم و قدرشناس، واقعیت عدم حضور گروه اقلیت در جلسه چیز دیگریست و آن ترس از ورود شهردار به صحنه سیاسی و محبوبیت وی و شانس پیروزی اودر انتخابات مجلس بود.
وی اظهار داشت: دلیل دیگر اصرار و پافشاری اقلیت برای انتخاب مهره های وابسته و ناکارآمد خود در پستهای مدیریتی بود که چون ابنها محقق نشد ،عطایش را به لقاء اش بخشیدند.
وی تصریح کرد: جا دارد تا از تمام مسئولانی که برای تشکیل جلسه ی بررسی استعفای شهردار دلسوزانه همت کردند تقدیر و تشکر خالصانه کنم، و باز هم جا دارد از راهکارهای قانونی قوی تری جهت کشاندن مخالفان به جلسات بررسی استعفاء شهردار استفاده می شد که چنین نشد.