تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۲:۳۲:۰۳
کد مطلب : 50531
دهدشتی نماینده مردم آبادان:

هیچ بهانه‌ای برای فراهم نشدن امکانات فرودگاه آبادان پذیرفتنی نیست

عصر آبادان: دهدشتی یکی از سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ بهانه‌ای برای فراهم نشدن امکانات مورد نیاز در فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان از سوی هیچ ارگان و یا سازمانی پذیرفتنی نیست.

0151-dehdashti-h

به گزارش عصر آبادان به نقل از فارس ، سیدحسین دهدشتی ضمن اعلام این مطلب افزود: به منظور افزایش استقبال مسافران از پروازهای یاد شده باید در وهله نخست مسئولان با هماهنگی‌های بین بخشی امکانات و تجهیزات مورد نیاز را مهیا و ایجاد کنند چرا که در غیر این صورت هیچ بهانه‌ای قابل قبول و پذیرفتنی نیست و توجیهی نیز ندارد.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر نیز باید شرایط موجود در منطقه برای حضور مستمر سرمایه‌گذار در منطقه مهیا شود تا او نیز با خاطری آسوده و انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر چندین سرمایه‌گذار به دلیل فراهم نشدن شرایط مورد نیازشان رفته‌اند و بازگشتشان نیز به سختی انجام می‌شود.

این نماینده یادآور شد: سابقه درخشان فرودگاه بین‌المللی آبادان از یک سو و وجود امکانات و تجهیزات فعلی زمینه مناسبی برای افزایش فعالیت‌های پروازی از این فرودگاه به شمار می‌رود که باید به نحو مطلوبی از آن‌ها استفاده شود.

دهدشتی ادامه داد: فرهنگ بالای مردم آبادان، روحیه تجارتی آن‌ها، کثرت مراودات با کشورهای خارجی، اسکان و زندگی کردن بسیاری از مردم خوزستان و به ویژه آبادانی‌ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس، وجود ارتباطات تجاری با تجار کشورهای یاد شده و وجود منطقه آزاد می‌طلبد تا در جهت تسهیل در امر حمل و نقل اقدامات مؤثر و بیشتر انجام شود.

وی با بیان اینکه در این میان حمل و نقل هوایی در اولویت کاری قرار دارد، گفت: خوشبختانه با رایزنی‌های انجام شده مجوز پرواز به شارجه صادر شد و امروز نیز نخستین گروه از مسافران به آبادان و از آبادان به مقصد شارجه سفر کردند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌تر چند پرواز چار‌تر از طریق آبادان به کویت انجام می‌شد، افزود: پرواز آبادان – کویت – آبادان به طور مستمر از دو ماه آینده برقرار می‌شود و این چشم‌انداز خوبی را برای فرودگاه آبادان ترسیم می‌کند.

وی اظهار کرد: بایستی از امروز که کار آغاز شده موضوع استمرار فعالیت‌ها که شامل هماهنگی دستگاه‌های ذیربط می‌شود، انجام شود.

به گفته وی انجام پروازهای خارجی یک سری امکانات اولیه همچون سال‌های انتظار، امکانات رفاهی برای مسافران، عملکرد به موقع سیستم‌های انتظامی در محل خروج و ورود مسافران (جلوگیری از اتلاف وقت) نیاز دارد که فراهم ساختن آن‌ها سبب افزایش سطح رضایتمندی مسافران خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با افتتاح خط پروازی آبادان- شارجه- آبادان و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده مشکلات و مسائل پیرامونی انجام پرواز‌ها بررسی و رفع شود.

این نماینده تصریح کرد: البته برخی مشکلات وجود دارد که امید است ظرف یک هفته آینده به طور کامل رفع شود چرا که انجام این کار هم در روحیه مسافران و هم در ارتباطات تجار و بازرگانان با فعالان اقتصادی در خارج از کشور تاثیر بسزایی می‌گذارد ضمن آنکه رونق منطقه را به طور طبیعی موجب می‌شود.

دهدشتی یادآور شد: وضعیت سرمایه‌گذار برای کار و فعالیت باید تعیین تکلیف شود و شرایط لازم برای کار و فعالیتش مهیا گردد، در این صورت است که سرمایه‌گذار انگیزه همکاری و کار بیشتر را پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به انجام پرواز آبادان – شارجه و به عکس توسط شرکت هواپیمایی ایر عربیا به عنوان یکی از شرکتهای معتبر در زمینه انجام پرواز‌ها گفت: از آنجایی که پرواز ورودی به آبادان به دلیل وجود برخی ممنوعیت‌ها امکان رفتن به مقصد دیگری در داخل کشور را ندارد لذا پیشنهاد شد تا بشود حداقل پرواز از منطقه آزاد اروند به دیگر مناطق آزاد همچون کیش و قشم، چابهار و غیره انجام گیرد.

به گفته وی این کار مستلزم پیگیری از سوی مسئولان منطقه آزاد اروند دارد که مقرر شد انجام شود.