تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۲:۱۲
کد مطلب : 64505

واردات برنج به طور کامل قطع شد

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون واردات برنج به کشور به طور کامل قطع شد.

به نقل از ایرنا، ‘خلیل آقایی’ در همایش تجلیل از هشت کشاورز نمونه ملی مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل بیان کرد: در دوسال گذشته در بسیاری از محصولات واردکننده بودیم و حتی در استان مازندران هم واردات برنج داشتیم که به ضرر کشاورزان و شالیکارن بود اما از ابتدای سالجاری تاکنون حتی یک کیلوگرم برنج هم وارد نکردیم.
وی گفت: هم اکنون نه تنها تعرفه واردات برنج را تا ۴۰ درصد افزایش دادیم حتی ثبت سفارش هم با این درصد بالا پذیرفته نمی شود و این به معنی برداشتن گام اول حمایت از تولید است.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ تولید را در جامعه همگانی کنیم؛ افزود: همه مسئولان نظام مدیون و بدهکار مردم به خصوص کشاورزان و تولید کنندگان هستند.

وی بیان داشت: تنها راه توسعه پایدار و همه جانبه کشور استمرار و توسعه تولید است و باید سیرتکاملی را طی کند.

وی بیان داشت: امنیت غذایی در گرو گسترش تولید است و زمانی می توانیم به استمرار و توسعه تولید امیدوار باشیم که برای کشاورزان از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد.

آقایی در ادامه بیان کرد:سیاست دولت براین است که تولید کنندگان ما به لحاظ درآمد و رفاه اجتماعی در سطح بالایی قرار گیرند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس درباره آیین تجلیل از کشاورزان نمونه مازندران گفت: این حرکت می تواند زمینه تشویق و حمایت از تولید کنندگان را فرهم آورد.

همایش تجلیل از هشت کشاورز نمونه ملی مازندران با همت مرکز پژوهش و توسعه دفتر حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در دانشگاه آزاد واحد بابل با حضور مسئولان و تولید کنندگان برگزار شد.

انتهای پیام/ن

کلید واژه