تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۳:۴۳
کد مطلب : 41426

واریز ۶۴۰هزارتومان به‌حساب بازنشسته‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز ۶۴۰ هزار تومان به حساب ۳۳۰ هزار بازنشسته کشوری خبر داد.

 به گزارش عصر آبادان،علی ربیعی از واریز ۶۴۰ هزار تومان به حساب ۳۳۰ هزار بازنشسته کشوری خبر داد و گفت: این مطالبات مربوط به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری است.

وی افزود: توجه به معیشت اقتصادی و افزایش سطح خدمات رفاهی برای بازنشستگان از اولویت‌های دولت یازدهم است و بر همین اساس با تمهیدات و تأمین اعتباری که از سوی صندوق بازنشستگی کشوری انجام گرفت، آخرین مرحله مطالبات ۳۳۰ هزار بازنشسته مشمول امروز سه شنبه چهارم شهریور ماه ۱۳۹۳ به حساب آنان واریز شد.

ربیعی با تقدیر از تلاش‌ها و پیگری‌های مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در اجرای تعهدات قانونی و تأمین رضایت بازنشستگان گفت: در این مرحله بر اساس محاسبات صورت گرفته به طور میانگین مبلغ ۶۴۰ هزار تومان به هر یک از بازنشستگان مشمول پرداخت می‌شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تسویه کامل مطالبه ۱۸۳۰ میلیارد تومانی بازنشستگان را از افتخارات و کارآمدی صندوق بازنشستگی کشوری برشمرد و ادامه داد: این صندوق علاوه بر تکالیف قانونی و وظایف ذاتی خود در زمینه خدمات رفاهی نیز اقدامات قابل توجهی را در طول یکسال اخیر برای جامعه بازنشستگان و فرهیختگان این حوزه انجام داده است که در این خصوص می‌توان به تأسیس خانه‌های امید در شهرستانها ، صدور سلامت کارت بازنشستگان و ارائه بیمه طلایی به این قشر فرهیخته و همچنین پرداخت وام ضروری در جهت حل بخشی از مشکلات اقتصادی آنان اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری در هفته دولت ثبت نام وام ضروری برای ۲۰۰ هزار بازنشسته است که بازنشستگان کشوری می‌توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی صندوق ثبت نام کنند.

منبع: فارس