تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۷:۵۲
کد مطلب : 82662

واشنگتن: گفت‌وگوی تلفنی ظریف و کری را تأیید نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت نمی‌تواند تماس تلفنی بین وزرای خارجه آمریکا و ایران را تأیید کند اما تصریح کرد مقامات آمریکایی راه‌های مختلفی برای تماس با طرف ایرانی دارند.

 «ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز جمعه گفت «جان کری» و «محمد جواد ظریف»، وزرای خارجه ایران و آمریکا ممکن است روز دوشنبه در حاشیه کنفرانس ان‌پی‌تی در نیویورک دیدار کنند.

وی به سوالی در این باره این‌طور پاسخ داد: «آنها هر دو دوشنبه به نیویورک می‌روند و انتظار داریم که با یکدیگر دیدار کنند.»

هارف همچنین تأکید کرد گفت‌وگوی دو طرف به مذاکرات هسته‌ای محدود خواهد بود و درباره موضوعات دیگر مانند یمن گفت‌وگو نخواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه به سوالاتی درباره گفت‌وگوی تلفنی ظریف و کری پاسخ داد.

وی ابتدا به سوال یک خبرنگار در این باره اینطور پاسخ داد: «همان‌طور که گفته‌ام، وزیر خارجه و معاونش، شرمن و تیم ما راه‌های گوناگونی برای ارتباط با ایرانی‌ها داریم و ما قصد نداریم اینکه این راه‌ها چه هستند را به طور مشخص، عنوان کنیم.»

هارف در پاسخ به سوالی دیگر درباره اینکه چرا طرف آمریکایی با وجود تمایل طرف ایرانی برای تأیید این مکالمه تلفنی به مخفی کردن آن اصرار دارد گفت: «من توضیح بیشتری برای شما در این باره ندارم؛ ضمن اینکه من تأیید نکردم که تماس تلفنی انجام شده است بنابراین این بحث را تمام می‌کنیم.»

منبع: فارس