تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۱:۳۲
کد مطلب : 67390
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

وام بانکها با سود ۴۰ درصد برای تولیدکننده به صرفه نیست/خوزستان دربخش صنایع پایین دستی عملکرد مناسبی ندارد

نورا… حسن زاده اظهار داشت:بانک ها متاسفانه وام هایی با سود ۳۵ تا ۴۰ درصد به تولید کنندگان می دهند که به هیچ عنوان برای یک تولید کننده به صرفه نیست که با این سود بانکی فعالیت اقتصادی داشته باشد.

 

به گزارش  عصر آبادان ، نورا… حسن زاده  درچهارمین همایش فصلی اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت کشور در اهواز اظهار کرد:بانک ها متاسفانه وام هایی با سود ۳۵ تا ۴۰ درصد به تولید کنندگان می دهند که به هیچ عنوان برای یک تولید کننده به صرفه نیست که با این سود بانکی فعالیت اقتصادی داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های استان در بخش پتروشیمی گفت:سالانه ۲۰ میلیون تن محصول پتروشیمی در خوزستان تولید می شود که عمده محصولات تولیدی مواد خام هستندبا توجه به اینکه در خوزستان دربخش صنایع پایین دستی عملکرد مناسبی وجود نداشته، می توان با همکاری اصناف شهرک صنعتی را برای مواد خام پتروشیمی و فعالیت در این حوزه ایجاد کرد.

حسن زاده در ادامه بیان داشت: همچنین از مرز شلمچه و چذابه روزانه دو هزار کامیون کالا صادر می شود که اصناف دربخش صادرات نیز به خوبی می توانند فعالیت داشته باشند توقعی که از بازرگانان و اصناف هست این است که در بخش تولید وارد شوند و این بخش را گسترش دهند.

 

منبع: رهیاب