تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۰:۲۳
کد مطلب : 37499
فرماندار آبادان در جلسه رسیدگی به حادثه کادوس 4:

وام کم بهره و بیمه بیکاری به مالباختگان تعلق می گیرد/خسارت دیدگان می توانند از مراجع قانونی، حقوق خود را پیگیری کنند

عصر آبادان: پنجمین جلسه رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان مجتمع کادوس ۴ به ریاست عزیزاله شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان روز گذشته برگزار شد.

farmandar-shahbazi-2

به گزارش عصر آبادان در این جلسه فرماندار با اشاره به دستورات مقتدایی، استاندار خوزستان اظهار داشت: استاندار محترم نسبت به این موضوع عنایت خاص دارند و در این راستا و با پیگیری های فرمانداری آبادان و مدیر کل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر اساس اطلاعات به دست آمده مقرر شد تسهیلات بانکی کم بهره و اختصاص بیمه بیکاری به مالباختگان حائز شرایط به عنوان کمک دولت جمهوری اسلامی در نظر گرفته شود.
شهبازی خاطر نشان کرد: کارگروهی برای تعیین میزان تسهیلات با مدیریت رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آبادان و با عضویت رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت، نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، نماینده فرمانداری و نماینده خسارت دیدگان تشکیلمی شود.

وی افزود: خسارت دیدگان می توانند از طریق محکمه و بیمه گزار حقوق مشروع خود را پیگیری کنند.
فرماندار ویژه آبادان با اشاره به نتیجه تحقیقات صورت گرفته در خصوص یافتن عوامل این آتش سوزی افزود: مسیر مراحل قانونی کار در حال انجام است و پس از طی فرآیند قضائی ، نتیجه نهایی توسط دادستان اعلام خواهد شد.

 

 1. رشید می‌گه:

  جهت اطلاع شعبون برادر رمضون و ضمن عرض سلام خدمت ایشان :صندوق تامین اجتماعی “بیت المال” نیست که بتوان حسب نیاز به آن ناخنک زد، مثل کاری که در گذشته انجام شده و مجلس و قوه قضاییه در حال پیگیری موضوع هستند ، بلکه “حق الناس” است که به هیچ وجه نمی‌توان و نباید در آن دخل و تصرف کرد. بیمه بیکاری یک فرصت مالی است برای کسی که سالها حق بیمه خود را از محل حقوق خود پرداخت کرده یا توسط کارفرمایش پرداخت شده ، برای روز مبادا. روز مبادا روزی است که به دلیل ” عدم نیاز” اخراج شود و هستی و آبروی خود و خانواده‌اش به خطر بیفتد ، که طبق فرمول و تعرفه خاصی پرداخت می‌شود و متولی آن هم سازمان تامین اجتماعی و اداره کار و امور اجتماعی است. اما بیمه‌های غیر کاری مثل بیمه ایران و دانا و آسیا و … اتفاقا مسئولیت مستقیم‌شان پوشش بیمه‌ای برای چنین حوادثی مثل آتش سوزی است. واقعیت این است که باید مراقب بود تاوان اشتباه، قصور ، یا تقصیر دیگران از محل حق الناس پرداخت نشود!

 2. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  چند نکته : ضمن همدردی با اسیب دیدگان :
  ۱. چرا اهمال کاری برخی دستگاهها را با پرداخت از بیت المال لاپوشانی میکنید.
  ۲. با توجه به تراکم کار دادگستری و اطاله دادرسی اگر قرار است با طرح دعوی و طی نمودن مراحل دادرسی اینها به حقشان برسند خیالی خام بوده مگر اینکه معجز ه ای رخ دهد.
  ۳.در این بین کوتاهی مال باختگان در اجاره و یا خرید ملکی که مشکل ایمنی داشته و پایان کار نیز نداشته و مطلع بوده اند که اموالشان بیمه نمیشود چگونه حل میشود.
  ۴. خود حدیث مفصل بخوان ……….