تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۸:۰۳
کد مطلب : 60357

واکسن ابولای چینی هم رسید

سازمان جهانی بهداشت در آخرین گزارش خود که چهار روز پیش منتشر کرد، شمار تلفات مرگ و میر ناشی از ویروس کشنده ابولا را پنج هزار و ۱۷۰ تن اعلام کرد.

چین اعلام کرد که متخصصان علوم بیولوژیک این کشور موفق به تولید نوع جدیدی از واکسن ابولا شده اند که آزمایش بالینی آن به زودی آغاز می شود.

واکسن جدید توسط متخصصان یکی از پژوهشگاههای بیولوژیک وابسته به دانشگاه علوم نظامی و پزشکی این کشور تولید شده است.

این کشور که از سال ۲۰۰۳ تحقیقات گسترده ای را در زمینه بیماری های واگیردار و ویروسی شروع کرده، اعلام کرد که واکسن جدید نسبت به نمونه های تولید شده قبلی کارایی بیشتری دارد.

سازمان پزشکان بدون مرز نیز که تحقیقات گسترده ای را از ماهها پیش در این زمینه داشته، اعلام کرد که به زودی آزمایش های بالینی سه واکسن جدید ابولای خود را در مراکز درمانی وابسته به این سازمان در کشورهای گینه و لیبریا آغاز می کند.

این واکسن ها که احتمالا برای درمان بیماری ابولا موثر خواهند بود، توسط آزمایشگاههای آمریکایی و ژاپنی تهیه شده اند. پزشکان همچنین امیدوارند به کمک داروی تهیه شده از پلاسمای خون نجات یافتگان از این بیماری، افراد آلوده را درمان کنند.

در دوران اجرای آزمایش های بالینی و برای مدتی نزدیک به سه ماه، بر وضعیت سلامت بیماران تحت آزمایش، نظارت شده و عوارض جانبی درمان بررسی خواهد شد.

در صورت مشاهده عوارض جانبی یا تاثیرات منفی، این آزمایش ها زودتر از زمان بندی پیش بینی شده متوقف می شود.

سازمان جهانی بهداشت در آخرین گزارش خود که چهار روز پیش منتشر کرد، شمار تلفات مرگ و میر ناشی از ویروس کشنده ابولا را پنج هزار و ۱۷۰ تن اعلام کرد.

این سازمان همچنین گفت که شیوع این بیماری در غرب آفریقا بیش از هر مکان دیگر است و تاکنون دو هزار و ۸۲۰ تن در لیبریا، یکهزار و ۱۷۰ تن در سیرالئون و ۶۱۱ تن در گینه جان خود را از دست داده اند.