تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱:۴۱
کد مطلب : 126296
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

واکسینه شدن گروه‌های پرخطر در مرز شلمچه

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از انجام واکسیناسیون آنفلوانزا برای گروه‌های پرخطر در مرز شلمچه خبر داد.

خبرگزاری فارس: واکسینه شدن گروه‌های پرخطر در مرز شلمچه

 فارس، شهرام ترحمی صبح امروز در رابطه با آخرین اقدامات این دانشکده در مراسم اربعین و تردد زائران از مرز شلمچه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افرادی که حاضر در مرز شلمچه هستند امکان ابتلا به آنفولانزا را احساس ‌می‌کنند، در همین راستا تزریق واکسن آنفلوانزا را برای آنها در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: تزریق واکسن آنفلوانزا برای کسانی که قصد شرکت در مراسم اربعین را دارند حائز اهمیت است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: بر همین اساس، ۲۱۴ نفر از پرسنل مبارزه با بیماری‌ها، ۶۷ نفر از نیروهای بهداشت محیط، ۵۰ پزشک و ۱۰۰ نفر از تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی حاضر در شلمچه در برابر آنفولانزا واکسینه شده‌اند.

ترحمی عنوان کرد: در ادامه این این روند به ۵۰۳ نفر از شاغلان بخش‌های مختلف و بیمارستان‌های شهید بهشتی و طالقانی آبادان، شهید معرفی‌زاده شادگان و ولیعصر(عج) خرمشهر واکسن آنفولانزا تزریق شد.

وی افزود: ۱۱۰ نفر از پرسنل نیروی انتظامی و امنیتی مرز شلمچه و زندان، ۵۰۰ مادر نیازمند به مراقبت ویژه، ۱۹۴ نفر بیمار تالاسمی، ۳۰۸بیمار دیالیزی، ۳۲ نفر پرسنل دامپزشکی و سازمان محیط زیست، ۳۲ سالمند ساکن در مرکز نگهداری سالمندان، ۴۰ بیمار عصبی عضلانی، ۴۰ بیمار دارای نقص سرکوبی ایمنی، ۱۵۰ معلول جسمی حرکتی، عصبی عضلانی و ذهنی و کودکان بی‌سرپرست و زنان آسیب‌پذیر را از دیگر افرادی خواند که در برابر آنفولانزا واکسینه شده‌اند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان یادآور شد: گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‎‌های معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان، از روز گذشته اقدام به برقراری کشیک اربعین حسینی با همکاری مراکز بهداشت شهرستان‌های خرمشهر، آبادان و شادگان در پایانه مرزی شلمچه کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در هنگام بازگشت از پیاده‌روی اربعین، آموزش و غربالگری زائران مطابق نظام مراقبت سندرمیک و در صورت لزوم درمان و یا اعزام بیمار صورت خواهد گرفت.