تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۶:۰۴
کد مطلب : 89360

واکنش ایران خودرو دیزل به مذاکره سایپا دیزل با بنز آلمان / بنز واس ماس

به فاصله تنها یک روز پس از اظهارات مدیرعامل سایپا دیزل مبنی بر همکاری این شرکت با بنز آلمان، مسوولان ایران خودرو دیزل (همکار بنز در ایران) به این وضوع واکنش نشان داده و تاکید کردند که خودروساز آلمانی، همکار و شریک آنهاست نه سایپادیزل.

آن طور که مدیرعامل ایران خودرو دیزل اعلام کرده، این شرکت مانند نیم‌ قرن گذشته تنها تولیدکننده و عرضه‌کننده محصولات مرسدس بنز در انواع رده‌های سبک و سنگین است.

ابراهیم رزازی تاکید کرده که ایران خودرو دیزل در راستای افزایش مجدد همکاری‌های خود با شرکت مرسدس بنز، سال گذشته خط تولید کشنده آکسور مرسدس بنز در ایران را دوباره راه‌اندازی کرده و این محصول هم‌اکنون در خط تولید این شرکت در حال تولید است.

رزازی این را هم گفته که ایران خودرو دیزل، به عنوان یکی از شرکای قدیمی بنز آلمان،در طول همکاری‌های خود در سال‌های گذشته سعی بر توسعه همکاری‌های فنی و مهندسی خود با این شرکت داشته و این همکاری‌ها به لطف گشایشی که در روابط خارجی به‌وجود آمده در حال حاضر نیز ادامه دارد.
به گفته وی،برنامه‌ریزی‌های لازم برای اضافه شدن نسل جدید خودروهای بنز به سبد محصولات شرکت ایران خودرو دیزل در آینده نزدیک، صورت گرفته است.
رزازی همچنین شرکت ستاره ایران را نیز به عنوان یکی از شرکت‌های تابع گروه صنعتی ایران خودرو دیزل تنها نماینده انحصاری سواری‌های مرسدس بنز در ایران دانسته که سالهاست در این زمینه فعالیت دارد.
اظهارات مدیرعامل ایران خودرو دیزل در حالی است که دیروز مدیرعامل سایپا دیزل در مراسم راه‌اندازی مجدد خط تولید ولوو در این شرکت از مذاکره با شرکت بنز و تولید احتمالی محصولات این شرکت در سایپا دیزل خبر داده بود.