تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۹:۵۰
کد مطلب : 41369

واکنش معنادار معاون آقای وزیر به “شهید” نامیدن کشته شدگان فتنه

در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور دو نفر از دانشجویان در اقدامی تامل برانگیز کشته شدگان حوادث سال ۸۸ را شهید خواندند.

واکنش معنادار معاون آقای وزیر به "شهید" نامیدن کشته شدگان فتنه

به گزارش  عصر آبادان، در دومین روز از ششمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور در مراسمی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از برگزیدگان جشنواره تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم که با حضور  محمدرضا فراهانی داوود آبادی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ، علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه،  نیک ضمیر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین عبدالجباری نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از مسوولان و  دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور عصر دومین روز از برگزاری جشنواره در تالار  امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد، از ۱۵۰ تن از دانشجویان برگزیده در بخشهای فن آوری اطلاعات و نشریات با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تقدیر شد .

این همایش با تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید توسط قاری قرآن دکتر سیفی متخصص چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و  اجرای سرود ملی کشورمان آغاز شد و با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری ادامه یافت .

گرامیداشت یاد و خاطره  زنده یاد سیمین بهبهانی چهره ادبی و هنری کشورمان، پخش نماهنگ با موضوع پیامبر اعظم(ص)، نماهنگ شهید آوینی، اجرای موسیقی زنده توسط کانون نوای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اجرای تاتر گروه سایه بان اثر برگزیده بخش تاتر خیابانی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، هنرنمایی و مجری گری دانشجویان حاضر در سالن، شاهنامه خوانی رتبه اول بخش قصه خوانی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  نیز از جمله برنامه های متنوع این  مراسم بود.

در این مراسم دو نفر از دانشجویان در اقدامی تامل برانگیز هنگام سخنرانی‌ خود با “شهید” نامیدن کشته شدگان فتنه ۸۸ یاد آنان را گرامی داشتند. 

 محمدرضا فراهانی داوود آبادی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز با سکوت خود ضمن دفاع از دفتر تحکیم وحدت تلویحا فضای گذشته را خفقان آور توصیف کرد و قول داد تا با نگاهی جدید(!) مجوز تشکل های دانشجویی صادر شود.

شهید خواندن افرادی که چندین ماه حیثیت و آبروی مملکت را از بین برده‌اند مسئله ای نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد ولی موضوع مهمتر واکنش آقای معاون که همان سکوت معنار دار بوده، بسیار در خور تامل است.

روی کار آمدن افراد حامی فتنه از جمله مسائلی بوده که بارها توسط نمایندگان مجلس و دلسوزان نظام و نخبگان مورد نقد قرار گرفته چرا که این افراد با قرار دادن نریبون ها و فضای دانشجویی و عمومی در جامعه این اجازه را به حامیان فتنه می دهند تا دوباره دست به اقدام علیه نظام بزنند و فای علمی کشور  را به چالش کشیده و سیاسی کنند.

 

منبع: دانا

انتهای پیام/