تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۱:۴۲:۲۶
کد مطلب : 18032

واکنش همراه با عصبانیت آمریکا به دستاورد نظامی ایران

سخنگوی پنتاگون واکنش تندی به آزمایش موفقیت آمیز نسل جدید موشک های ایرانی نشان داده و آن را “تهدیدی خطرناک برای منطقه” خوانده است.

عصر آبادان -به گزارش جام نیوز، خبر راه اندازی و آزمایش موفقیت آمیز نسل جدید موشک های ایران که در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن اعلام شده بود، با واکنش مقامات آمریکایی همراه شد.

 پایگاه اطلاع رسانی شبکه سی ان ان آمریکا (CNN) نوشت: ایران، خبر شلیک موفقیت آمیز موشک های جدید را اعلام کرده که یکی از آن ها برای نابود کردن “هرنوع تجهیزات نظامی دشمن” طراحی شده است. آمریکا می گوید این قضیه را به دقت زیر نظر دارد.

 جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت که سازمانش گزارش های مربوطه را دیده است. وی به اتهام زنی علیه برنامه دفاعی ایران پرداخته و مدعی شد: برنامه موشکی ایران، همچنان تهدیدی خطرناک را به منطقه تحمیل می کند و این موضوعی است که ما به دقت آن را رصد می کنیم.

 وی همچنین به قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل متحد، که تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران تصویب شد، اشاره کرده و می گوید، طبق این قطعنامه انجام هرگونه فعالیتی در ارتباط با موشک های بالستیک برای ایران ممنوع است.

 گفتنی است، متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، موفق شده اند نسل جدید موشک بالستیک برد بارانی و موشک هدایت لیزری هوابه سطح و سطح به سطح با موفقیت آزمایش کنند.

نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین با سرجنگی بارانی برای انهدام جنگ افزار ها و تجهیزات نظامی دشمن به کار گرفته می شود. گریز از سامانه های ضد موشکی دشمن، قابلیت تخریب اهداف گسترده، امکان تخریب چند هدف مجزا از یک دیگر از ویژگیهای این موشک به شمار می رود.

 موشک بینا نیز یک موشک هدایت شونده لیزری هوا به سطح و سطح به سطح می باشد که قابلیت شلیک از هواپیما و انواع سکوی پرتاب زمینی را دارا است. این موشک قادر است اهداف مهمی همچون پل ها، تانک ها، ادوات جنگی و مراکز فرماندهی دشمن را به دقت مورد اصابت قرار دهد. سرعت عمل فوق العاده در از بین بردن اهداف مورد نظر، نگهداری آسان وقدرت سریع بکارگیری از ویژه گی های این موشک به شمار می رود.

 سردار دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران درباره ساخت این موشک ها گفته است: این دستاوردهای ارزشمند با وجود تحریم ها و فشار های همه جانبه دشمن یک بار دیگر شعار ما میتوانیم را متجلی ساخت و نشان می دهد انقلاب اسلامی ایران همچنان پویا به مسیر خود ادامه می دهد.

۱۱۱