تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , آذر, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۳:۱۴
کد مطلب : 104299

واکنش وزیر نفت عربستان به افزایش تولید ایران

وزیر نفت عربستان با اصرار بر حفظ تولید نفت این کشور در سطح ۱۲٫۵ میلیون بشکه در روز گفت: تقاضای موجود در بازار می تواند سال آینده افزایش تولید ایران را جذب کند.

، در آستانه آغاز نشست رسمی وزرای نفت کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) مقامات ارشد اعضای مهم و تاثیرگذار اوپک نظر خود را در خصوص نشست امروز  بیان کردند.

علی النعیمی، وزیر نفت عربستان گفت، از حضور همه در بازار استقبال می شود. وی ضمن پیش بینی در پیش بودن نشستی آسان افزود، ما تمایل داریم با هر کسی که به توازن بازار کمک می کند همکاری کنیم.

النعیمی همچنین گفت، ما مسئولیت داریم ظرفیت تولیدمان را در سطح ۱۲٫۵ میلیون بشکه در روز حفظ کنیم.

وی ضمن بی اساس خواندن شایعات در خصوص پیشنهاد عربستان درباره کاهش تولید گفت، تقاضای موجود در بازار می تواند در سال آینده افزایش تولید ایران را جذب کند.

ایران تاکید دارد عربستان و سایر کشورهایی که در پی تحریم ها علیه این کشور تولید نفت خود را افزایش داده اند اکنون با بازگشت نفت ایران به بازار باید تولید خود را کاهش دهند.

وزیر نفت عراق هم گفت، قیمت عادلانه برای هر بشکه نفت ۷۰ دلار است. وی اعلام کرد که صادرات نفت عراق در سال ۲۰۱۶ به روزانه ۳٫۶ میلیون بشکه خواهد رسید.

وی همچنین گفت، هیچ یک از اعضا پیشنهاد اعمال تعرفه های کشور به کشور در درون اوپک را مطرح نکرده است.  این مقام عراقی همچنین متوسط تولید روزانه نفت کشورش در سال ۲۰۱۶ را ۴٫۵ میلیون بشکه برآورد کرد.

وزیر نفت عراق ابراز امیدواری کرد که توافقی در نشست امروز به دست آید که به افزایش قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ کمک کند.

وزیر نفت ایران نیز گفت، انتظار ندارد اوپک اقدام خاصی در نشست امروز صورت دهد.

منبع: تسنیم