تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۸:۵۱
کد مطلب : 95158

وبا در اهواز از شایعه تا حقیقت

شبکه های اجتماعی این روزها رحم اجاره ای شایعات شده اند شایعاتی که مثل ویروس در ثانیه تکثیر می شوند و بحرانی را در کشور و استان رقم می زنند.

شبکه های اجتماعی این روزها رحم اجاره ای شایعات شده اند شایعاتی که مثل ویروس در ثانیه تکثیر می شوند و بحرانی را در کشور و استان رقم می زنند.

شایعه ای که این روزها گوشی به گوشی می چرخد و موجی از نگرانی را در بین اهوازی ایجاد کرده است شایعه وبا در آب شرب است.
بیماری وبا که در گذشته در میان ایرانیان به بیماری مرگامرگی معروف بوده است اگرچه منبع امنی برای ادامه زندگی به نام انسان دارد ولی از طریق نوشیدن آب آلوده یا خوردن ماهی نپخته یا خوردن صدف‌ به بدن انسان ها وارد می شود.
در همین خصوص دکتر شکراله سلمان​زاده سرپرست بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز  با رد شایعات بروز بیماری وبا در استان خوزستان در شبکه​های اجتماعی، تصریح کرد: شیوع بیماری وبا در استان خوزستان را به شدت تکذیب می​کنم.
وی می گوید:تنها ابتلا به بیماری‌های اسهالی در فصل جاری افزایش یافته که وقوع آن همیشه در فصل بهار و تابستان قابل انتظار بوده است.
کیماسی مدیر روابط عمومی آبفای اهواز هم در این زمینه گفت:با انجام فرایند گند زدایی اب شرب اهواز هرگونه احتمال آلوده بودن میکروبی را رد کرد و اطمینان داد که هیچ جای نگرانی نیست.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن رد این مباحث، تاکید کرد که امسال هنوز هیچ موردی از وبا در کشور گزارش نشده است.
دروغ بودن شایعه وبا در اهواز هم مثل دیگر شایعات این روزهای شبکه های اجتماعی برملا شد ولی برای فردا و شایعات دیگر چه خواهیم کرد؟آیا مسئولین انتظامی و امنیتی بنا ندارند با برهم زنندگان امنیت مردم در این شبکه ها برخورد کنند؟
اگر مردم اطلاعات خود را از منابع رسمی دریافت کنند بی شک شاهد نگرانی های بی مورد در حوزه های مختلف نخواهیم بود با ساده انگاری و پذیرش هر چه که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود فقط خودمان و دیگرن را آزار خواهیم داد و هزینه های اضافی بر نظام و مدیران تحمیل خواهیم کرد.