تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۴۵:۲۲
کد مطلب : 19945

وبلاگ “یک نامه ” نوشت : نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

آقای دکتر فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی نه به دلیل حق بودن و فطری بودن، بلکه به دلیل تلاش خستگی ناپذیر صهیونیستهای آمریکا در جهان پذیرفته شد و اینکه حالا با غرور و قیافه حق به جانب برهنگی زن را حقوق بشر قلمداد می کنند مدیون همه گیر شدن فرهنگ آمریکایی است.

عصر آبادان – وبلاگ ” یک نامه ” در مطلبی آورده است :

سلام آقای دکتر جنتی. امیدوارم حالتان خوب باشد و در راه انجام مسئولیت سنگین و مهم خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفق باشید. موضوع نامه ام درخواست حرکت به سمت یک آرمان است که عمرش به اندازه انقلاب اسلامیست. دلیل اینکه این نامه را به شما می نویسم این است که وزارتخانه شما زبان گویای جمهوری اسلامی و اولین نهادیست که در عرصه فرهنگی باید به صف دشمن بزند و گفتمان حق و حقیقت را به جای گفتمانهای باطل به مردم جهان معرفی کند.

نیک می دانید که خصوصیت هر انقلابی پویایی و تلاش تا رسیدن به مقصود است و انقلاب اسلامی هم که با آرمان مصاف با شیطان در تمام جهان شروع شد، نیازمند پیشروی و تکاپو و معرفی اسلام ناب به همه جهانیان است.

واقعیت این است که اگر انقلاب اسلامی منحصر و محصور در ایران بماند بعد از گذشت مدتی به دلیل تبلیغات مسموم دشمن، به سردی می گراید. همین حالا شاهد هستیم که ارزشهایی مثل معنویت، خانواده، حیا و عفت و…. در کشور خودمان مورد هجمه سنگین رسانه ای و فرهنگی غرب قرار گرفته و روز به روز در حال پیشروی است.

آقای دکتر فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی نه به دلیل حق بودن و فطری بودن، بلکه به دلیل تلاش خستگی ناپذیر صهیونیستهای آمریکا در جهان پذیرفته شد و اینکه حالا با غرور و قیافه حق به جانب برهنگی زن را حقوق بشر قلمداد می کنند مدیون همه گیر شدن فرهنگ آمریکایی است.

آقای جنتی نمیشود تا ابد برای خودمان فیلم بسازیم و تلاش کنیم فقط به مردم خودمان اثبات کنیم که اسلام خوب است. نمیشود تا ابد در دانشگاههایمان مناظره بگذاریم که «حجاب آری یا نه». مردم ما باید محصول انقلابشان و اعتقادشان و باورشان را در کشورهای دیگر ببینند تا به یقین  برسند که اسلام حق است و به هر انسان عاقلی در هر جای دنیا عرضه شود پذیرفته می شود.

اگر فرهنگ اصیل و الهی حیا به جای فرهنگ شیطانی و شوم بی حیایی در جهان یا حتی در بخشی از جهان فراگیر شود دیگر زبان مدافعان به اصطلاح حقوق بشر بر ما دراز نمیشود که چرا مردم ما آزاد نیستند. اگر تعریف صحیح اخلاق اجتماعی و اخلاق رسانه ای به صورت هنرمندانه در قالب فیلمهای سینمایی ارائه و برای کشورهای جهان ساخته شود دیگر کسی به ممیزی کتاب و فیلم و فیلترینگ اینترنت و… اعتراض نمی کند. اگر صنعت خوانندگی و آهنگ سازی کشور در جهت تعالی انسان و رشد عقلی و ایمانی وی شود دیگر اینقدر شاهد همه گیر شدن ترانه هایی نیستیم که به مبتذل ترین شکل ممکن صرفا با موضوع عشق به معشوق خیالی و جدایی و خیانت به وی ساخته می شوند.

آقای دکتر جنتی در یک جمله از شما خواهش می کنم که «در عرصه فرهنگی سیاست صدور انقلاب اسلامی با تمام آرمانهایش را در پیش گیرید». از شما خواهش میکنم به اندازه افتخار هالیوود نشینان به فرهنگ صادراتیشان به فرهنگ ایرانی اسلامی خود افتخار کنید و برای جهانی شدن آن فداکاری نمایید.

مگر غیر از این است که حضرت ولی عصر (عج) پس از ظهور، نهضت جهانی شدن اسلام را آغاز می کنند. بیایید برای تعجیل در ظهور ایشان قدم در این راه دشوار اما افتخارآمیز و سعادت بخش بگذارید.

مطمئن باشید که دست مبارک حضرت حجت (عج) در این مسیر همراه شما خواهد بود. من و همه منتظران آن حضرت نیز به شما قول شرف می دهیم که از هیچ کمکی –هر چند کوچک- به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریغ نکنیم. به خدا قسم دانشجویان و طلبه های بسیاری در دانشگاهها و حوزه های علمیه چشم انتظار یک حرکت و اشاره شما در این زمینه هستند تا با تمام وجود به نهضت صدور انقلاب بپیوندند. جوانان زیادی در مساجد کار فرهنگی میکنند و پتانسیل این را دارند که در این عرصه با قدرت ورود کنند. این یک فرصت تاریخی است و این نیروی عظیم همراه و پشتیبان شماست.

برای نمونه می توان کار را از برگزاری کرسی های بحث و تبادل نظر میان دانشجویان ایرانی و خارجی شروع کرد. همچنین میشود از پتانسیل عظیم نهفته در جشنواره عمار بهره زیادی برد و مواردی از این دست.

 آقای دکتر جنتی بزرگوار از این که این نامه را میخوانید از شما سپاسگذارم و همچنان منتظر اولین لبیک یک وزیر ارشاد شجاع به فرمان خمینی کبیر (ره) مبنی بر آغاز نهضت صدور انقلاب می مانم. یاعلی

  1. احمدی می‌گه:

    سلام میخواستم به کسی که نامه رو نوشته بگم دمت گرم خانوم توی ایین عهد تبلیغ باطل همچین حرفایی واقعا کیمیاست! ولی ابان زمانی هست که هر کس فکر میکنه خودش بیشتر میفهمه تا جایی که خیلیا از خدا هم جلو افتادن!! تو این مسابقه ی جلو افتادن هم صدای کسایی مثل شما شنیده نمیشه، خودتو خسته نکن.