تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۲۹:۳۶
کد مطلب : 84376
رئیس شورای شهر آبادان:

وجود شوراها اختیارات مردمی را افزایش می‎دهد

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: وجود شوراها باعث می‎شود تا مدیریت امور به مردم منتقل شده و اختیارات مردمی افزایش یابد.

به گزارش  عصر آبادان، حمید حنظل‌عیدانی ظهر امروز در نشستی با حضور فرماندار ویژه آبادان و اعضای شوراهای اسلامی آبادان، اروندکنار و چوئبده به مناسبت روز ملی شوراها اظهار کرد: شورا یک نهاد کاملا مردمی است و آموزه‎های دینی ما همواره فرهنگ شور و مشورت را ترویج داده‎ و مردم، شوراها را در سرنوشت خود‌مختار کرده‎اند.

وی افزود: وجود شوراها باعث می‎شود تا مدیریت امور به مردم منتقل شده و اختیارات مردمی افزایش یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه شوراها باعث رفع تبعیض و بی‎عدالتی و بالا بردن ظرفیت و توان عملکرد دولت می‎‌شوند، تصریح کرد: اعضای شوراهای اسلامی کارشناس خبره شهری هستند که به مسائل واقف بوده و می‎توانند در ایجاد نیروهای با استعداد برای تصمیم‌گیری موثر باشند.

حنظل‌عیدانی گفت: در آبادان مراکز تصمیم‌گیری را به پنج قسمت تقسیم می‎کنیم که نمایندگان مجلس، فرمانداری، شورای شهر، منطقه آزاد اروند و مردم یا بخش خصوصی را شامل می‎شوند.

وی ادامه داد: در ارائه خدمات شهری، اگر هر یک از این نهادها در حوزه فعالیت خود به خوبی خواسته‎های مردم را برآورده کنند، به رفاه خوبی خواهیم رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان خاطرنشان کرد: ما در حوزه شهرداری نظارت مستقیم بر عملکرد شهرداری داریم و همیشه از شهردار می‎خواهیم برنامه محور بوده و بر اساس برنامه‎های تصویب شده عمل کند.

حنظل‌عیدانی افزود: در همین راستا، شورا را به بخش‎ها و کمیسیون‏‌های مختلفی تقسیم کرده تا در این راستا به هم‎گرایی و وحدت نظر بین مراجع تصمیم‎گیری برسیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، در جلسات شورا شرکت نمی‎کنند و همین امر موجب می‎شود تا جلب اعتبارات، جذب سرمایه‌گذاران و تصویب قوانین جامع شهری با مشکل مواجه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به اینکه دستگاه‎هایی همچون ادارات برق، گاز، آب و فاضلاب و مخابرات در ارتباط با شهرداری هستند، اظهار کرد: در بسیاری از موارد، شورا نیاز به هماهنگی با این ادارات داشته تا مشکلات موجود را حل کند، اما متاسفانه به علت عدم همکاری این ادارات، یک خلا در این زمینه احساس می‎کنیم.

حنظل‌عیدانی در پایان، با بیان اینکه شوراها از توان بالایی در برطرف ساختن مشکلات شهری برخوردارند، گفت: اگر در بین دستگاه‎ها اتحاد وجود داشته باشد، در مدت زمان پنج ساله می‎توانیم آبادانی آباد داشته باشیم.

 منبع: فارس