تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۹:۴۲
کد مطلب : 98488
رئیس اداره ارشاد آبادان خبر داد

وجود ۸ آموزشگاه فعال هنری در آبادان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان گفت: در آبادان هشت آموزشگاه فعال داریم که در رشته‌های موسیقی، سینما، نمایش و هنرهای تجسمی هنرجو می‌پذیرند.

فرهاد پورغراوی علوانی  اظهار کرد: دوره‌های آموزشی متعددی در آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری سراسر شهرستان آبادان همواره در حال برگزاری است که تعداد زیادی از رشته‌های هنری را پوشش می‌دهند اما در فصل تابستان با توجه به دوره فراغت نوجوانان، تعداد این رده‌ها بیشتر می‌شود.

وی افزود: برخی از این آموزشگاه‌ها اگرچه متعلق به اداره ارشاد نیستند اما زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان با اشاره به دوره‌های آموزشی انجمن سینمای جوان آبادان تصریح کرد: در این انجمن، رده‌های آموزشی دوره فیلم‌سازی برای فصل تابستان از مردادماه سال جاری آغاز می‌شود که شامل آموزش عکاسی، تصویربرداری و فیلم‌نامه‌نویسی است.

پورغراوی‌علوانی در ادامه با تشریح دوره‌های آموزشی که در آموزشگاه‌های هنری سطح شهر دایر هستند، گفت: در آبادان هشت آموزشگاه فعال داریم که در رشته‌های موسیقی، سینما، نمایش و هنرهای تجسمی هنرجو می‌پذیرند.

وی اضافه کرد: در رشته موسیقی دوره‌هایی برای آموزش تمام سازها، در تئاتر دوره‌های نویسندگی، کارگردانی، طراحی صحنه و لباس و بازیگری در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال، در سینما تصویربرداری، عکاسی، فیلم‌نامه‌نویسی، انیمیشن و غیره و در هنرهای تجسمی هنرهای سفال و نقاشی در تمام گروه‌های سنی برگزار می‌شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان افزود: همچنین در کانون‌های فرهنگی مساجد سطح شهر نیز کلاس‌های فوق‌برنامه‌ای را برای اوقات فراغت نوجوانان در ایام تعطیلی مدارس در فصل تابستان ترتیب داده‌ایم.

پورغراوی‌علوانی در پایان خاطرنشان کرد: این کلاس‌ها شامل آموزش قرآن، نقاشی، بازیگری، داستان‌نویسی و سایر فعالیت‌هاست و از آنجاکه در مساجد تشکیل می‌شوند، فضایی دینی و قرآنی دارند.

منبع: فارس