تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۴:۲۷
کد مطلب : 34946
معاون فرماندار آبادان خبر داد ؛

وجود ۳۲ سازمان مردم نهاد در آبادان

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آبادان گفت: ۳۲ سازمان مردم نهاد در شهرستان وجود دارند که بعضی از آن‌ها در مرحله ثبت نهایی هستند.

محمد مولوی در نشست با سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد بازوان اصلی دولت می‌باشند که در کشورهای پیشرفته کارهای عمده و اساسی توسعه را انجام می‌دهند، که این امر باعث کاهش تصدی گری دولت می‌گردد، از این رو سبب افزایش عملکرد دولت‌ها در سه امر نظارت، هدایت و کنترل می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۳۲ سازمان مردم نهاد در شهرستان وجود دارند، تصریح کرد: با کمال تأسف گمان مردم بر این است که این نهادها فقط در امر خیریه و جمع‌آوری اعانات فعالیت دارد، در صورتی که کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ سازی و توسعه همه جانبه و پایدار از کارکردهای این سازمان‌ها می‌باشد.

مولوی ضمن اشاره به وجود سازمان‌های مردم نهاد از گذشته در دل جامعه و زندگی مردم عنوان کرد: کارهای عام المنفعه و مشارکتی مثل صندوق‌های قرض الحسنه، تعاونی و انجمن‌های حمایتی، از قبل در زندگی مردم وجود داشته است.

وی ابراز کرد: هدف سازمان‌های مردم نهاد توانمندسازی جامعه و کمک به اجتماع است، سمن‌ها دید صنعتی، صنفی و سیاسی ندارند، از این رو با توجه به موارد ذکر شده تصمیم گرفته شد نمایشگاهی از توانایی‌های سازمان‌های مردم نهاد آبادان با مشارکت تمامی آن‌ها بر پا شود.

معاون سیاسی اجتمعای فرماندار آبادان خاطر نشان کرد: از دیگر اهداف، شناسایی آسیب‌هایی که این سازمان‌ها درگیر هستند و تلاش در رفع این آسیب‌ها و همچنین برنامه‌ریزی برای معرفی و انجام تبلیغات لازم به جهت معرفی سمن‌ها به مردم، از برنامه‌هایی است که در نظر داریم جهت بالا بردن کیفیت این سازمان‌ها به کار ببریم.

مرجع / فـارس