تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۰:۲۶
کد مطلب : 43474
امام جمعه آبادان:

وجود ۸۰۰ تعاونی غیر فعال در آبادان نگران‌کننده است

امام جمعه آبادان گفت: بنا بر آمار اعلام شده، وجود ۸۰۰ تعاونی غیر فعال در این شهرستان آمار نگران‌کننده‌ای است.

به گزارش عصر آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور پیش از ظهر امروز در همایش سراسری تعاونی‌های شهرستان آبادان ضمن تبریک هفته تعاون و دهه کرامت اظهار کرد: وجود ۸۰۰ تعاونی غیر فعال در آبادان نگران‌کننده است و باید اتاق فکری در این خصوص تشکیل شود.

وی افزود: یکی از بیماری‌هایی که در جامعه امروز ما رایج است، تفکری‌ است که جوانان ما فکر می‌کنند پس از اتمام تحصیلات خود باید وارد عرصه مدیریت شوند و کار پشت میزی را برای خود برگزینند که این اشتباه محض است.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: می‌توان با تفکر و فرهنگ‌سازی جوانان را آگاه و تشویق به انجام امور مشارکتی و ایجاد تعاونی‌ها کرد، تا ضمن برخورداری و سودآوری، به دیگران نیز در این امر، سود برسانند.

ابراهیمی‌پور با تاکید بر اینکه قطعا باید تعاونی‌های زیادی شکل گیرد تا اقتصاد ما روان شود، گفت: در کشورهایی نظیر چین، این تعاونی‌ها و کارگاه‌های تولیدی و صنعتی هستند که بخش اعظمی از اقتصاد کشور خود را می‌گردانند.

وی عنوان کرد: بخش محرک اقتصاد هر کشور تعاونی‌های آن هستند و باید اهمیت ویژه‌ای به این مهم شود همان‌طور که اسلام در این خصوص تاکیدات فراوانی داشته است.

امام جمعه آبادان با عنوان اینکه تعاون در اسلام مورد اهمیت زیاد و تاکید قرار گرفته است اظهار کرد: تعاون در همه عرصه‌ها کارساز است، چه در میدان جنگ که از زمان صدر اسلام موجب پیروزی مسلمین بوده همانند جنگ خندق، و در چه در عصر فعلی که نمونه بارز آن، جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ملت ایران بود که امت مسلمان ایران با اتحاد و تعاون، موفق شدند از پیچ مشکلات و سختی‌ها عبور کنند.

ابراهیمی‌پور یادآور شد: انصافا عنوان خوبی برای این نهاد انتخاب شده، چرا که هنگامی که تعاون ایجاد شود، کار به وجود می‌آید و هنگامی که کار ایجاد شود، رفاه اجتماعی به همراه دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آبادان می‌تواند همچون گذشته که اقوام مختلفی برای اشتغال به آن گسیل می‌شدند، همچنان یک قطب اشتغال باشد و این تنها به همت تعاونی‌ها امکان‌پذیر است.
منبع: فارس