تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۲:۴۹
کد مطلب : 35151
یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 - برزیل

وداع فرانسه با جام جهانی/آلمان اولین تیم صعود کننده به نیمه نهایی

تیم ملی‌آلمان با پیروزی برابر فرانسه به مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ صعود کرد.

وداع فرانسه با جام جهانی/آلمان اولین تیم صعود کننده به نیمه نهایی تیم‌های ملی فرانسه و آلمان در اولین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برزیل، از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه امشب (جمعه) در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو به مصاف هم رفتند که این دیدار با تک گل دقیقه ۱۳ مت هوملس با برتری یک بر صفر آلمان و صعود این تیم به مرحله نیمه نهایی همراه شد.

برنامه بازیها، نتایج کامل و نمودار مراحل حذفی جام جهانی ۲۰۱۴ را در اینجا ببینید

پیش از شروع مسابقه کاپیتان‌های دو تیم متنی را علیه نژاد پرستی در ورزشگاه خواندند. در شرایطی که فرانسه تا دقیقه ۱۳ بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت اما این آلمان بود که روی یک ضربه ایستگاهی که تونی کروس ارسال کرد،‌ توسط مت هوملس به گل اول بازی دست پیدا کرد و نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود ژرمن‌ها به پایان رسید.

فرانسوی‌ها که سعی داشتند در همان نیمه اول جبران مافات کنند در دقیقه ۳۴ روی یک ضدحمله که از سوی گریزمان تدارک دیده شده بود به سمت دروازه آلمان آمدند اما این نویر بود که برابر ضربه نهایی والبوئنا واکنش خوبی نشان داد و از دروازه تیمش محافظت کرد. پس از آن خروس‌ها دو ضربه کرنر پشت سر هم نیز به دست آوردند اما از آنها هم بهره‌ای نبردند.

در نیمه دوم هم این فرانسوی‌ها بودند که بیشتر به سمت دروازه آلمان می‌آمدند اما ژرمن‌ها اغلب به ضدحمله چشم دوخته بودند. هر دو تیم در این نیمه به موقعیت‌هایی دست پیدا کردند اما نتوانستند از آنها به خوبی استفاده کنند تا در نهایت ژرمن‌ها با همان نتیجه یک بر صفر فرانسه را شکست دهند و به مرحله نیمه نهایی جام بیستم صعود کنند.

در پایان این بازی متس هوملس، مدافع تیم ملی آلمان که تک گل بازی را در دقیقه ۱۳ به ثمر رساند به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. هوملس در این بازی ۹۰ دقیقه در میدان حضور داشت، ۴۴ پاس داد و دو شوت به سمت دروازه فرانسه شلیک کرد.

آلمان در مرحله نیمه نهایی جام بیستم به دیدار برنده بازی برزیل – کلمبیا که از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد شنبه به مصاف هم می روند خواهد رفت.

 

منبع:مشرق