تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۸:۲۵
کد مطلب : 66091
رئیس سازمان خصوصی سازی:

ورشکستگی کشت و صنعت هفت تپه را قبول نداریم/هزاران واحد صنعتی دیگر هم زیان ده شده اند

پوری حسینی اظهار داشت:کارخانه کشت و صنعت زیر مجموعه یک شرکت مادر تخصصی است و این شرکت مادر در چارچوب قوانین و مقررات باید تا زمان فروش از آنجا حمایت کند در این رابطه چیزی بین ما و وزارت صنعت نیست این کارخانه برای فروش، روال عادی خود را طی می کند.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر اقتصاد در گفتگو با خبرنگار رهیاب در خصوص ورشکستگی کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شوش دانیال اظهار داشت:من قبول ندارم که کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در حال ورشکستگی است حتما منبعی غیر از سازمان خصوصی سازی این مطلب را گفته است.

وی ادامه داد:اگر نماینده شوش گفته است از خودش بپرسید من این حرف را قبول نمی کنم شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پتانسیل خوبی دارد حالا به جبر روزگار یا مدیریت هایی که اعمال شد سبب شده تا این شرکت زیان ده شود اما ورشکست نیست.

معاون وزیر اقتصاد  تاکید کرد:ما این کارخانه را برای فروش گذاشته ایم یک بار مزایده هم برگزار کردیم اما به فروش نرفت امیدواریم نوبت بعدی به فروش برسد و یک خریدار بخش خصوصی متعهد و حرفه ای آنجا را بخرد و آنجا را سود ده کند.

وی افزود:کارخانه کشت و صنعت زیر مجموعه یک شرکت مادر تخصصی است و این شرکت مادر در چارچوب قوانین و مقررات باید تا زمان فروش از آنجا حمایت کند در این رابطه چیزی بین ما و وزارت صنعت  نیست این کارخانه برای فروش، روال عادی خود را طی می کند.

 رئیس سازمان خصوصی سازی  گفت: در چندسال گذشته که من نمی خواهم در مورد عللش صحبت کنم این مجموعه زیان ده شده است و هزاران واحد صنعتی دیگر هم زیان ده شده اند و فقط این مورد استثنا نیست که بخواهید آن را زیر میکروسکوپ بگیرید البته زیر ذره بین بگیرید عیبی ندارد اما خیلی شرکت ها این وضعیت را دارند که کارخانه کشت و صنعت نیشکر هم یکی از آنهاست.

 گفتنی است سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب از دولت خواست تا از ورشکستگی کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شوش دانیال جلوگیری کند.

منبع: رهیاب