تاریخ انتشار خبر: ۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۳:۵۵
کد مطلب : 22181

ورود اوباما به عربستان+تصاویر

رئیس جمهور آمریکا در سفر به عربستان با «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی و ولیعهد و دیگر مقامات بلندپایه این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش عصر ابادان  به نقل از ابنا، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا امروز ـ جمعه ۸ فروردین ـ برای گفت‌وگو و بررسی مسائل مهم خاورمیانه وارد عربستان سعودی شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.
رئیس جمهور آمریکا، در این سفر با حضور در کاخ “روضه خریم” با «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی و ولیعهد و دیگر مقامات بلندپایه این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

کارشناسان سیاسی سعودی می گویند، سفر اوباما به پادشاهی سعودی در راستای تلاش آمریکا برای بهبود روابط سرد دو کشور صورت می گیرد.

سعودی از سال ۱۹۳۳ تاکنون از متحدان نزدیک ایالات متحده در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود و دو طرف دارای روابط بسیاری نزدیکی هستند، اما در چند ماه گذشته برخی مواضع دولت اوباما در راستای سیاست خارجی آمریکا به ویژه در رابطه با تحولات مصر، نحوه برخورد واشنگتن با بحران سوریه و توافق مقدماتی این کشور با ایران بر سر مسئله پرونده هسته‌‌ای این کشور، موجب نگرانی مقامات سعودی شده است.

این دومین دیدار باراک اوباما به عربستان است. رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن ۲۰۰۹ نیز از سعودی دیدن کرد و با مقامات این کشور در باره برخی مسائل مورد اهتمام مشترک به بحث و گفت‌وگو پرداخت.