تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۴:۵۶:۵۱
کد مطلب : 25519

ورود بدون کنترل به فضای مجازی بر اختلافات خانوادگی دامن زده است

کارشناس علوم ارتباطات با بیان اینکه ورود بدون کنترل به فضای مجازی و استفاده از ابزارهای جدید برای ورود به این شبکه‌ها بر اختلافات خانوادگی دامن زده است، گفت: این امر فضای کسب و کار را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

علی گرانمایه‌پور با اشاره به تبعات منفی استفاده بدون کنترل از ابزارهای جدید ورود به شبکه‌های مجازی اظهار داشت: تبعات منفی ورود بدون کنترل به شبکه‌های مجازی، کم کم در جامعه مشخص می‌شود.

کارشناس علوم ارتباطات افزود: هم‌اکنون بسیاری از پرونده‌های اختلافات خانوادگی، نشأت گرفته از ورود بی‌حد افراد جامعه در شبکه‌های مجازی است.

وی یادآور شد: هم‌اکنون بسیاری از افراد در محتوای ایمیل همسران خود دقت می‌کنند و همین مسأله بر اختلافات خانوادگی دامن زده است.

این کارشناس علوم ارتباطات بیان داشت: فضای مجازی و اینترنت علاوه بر اینکه تبعاتی را برای خانواده به همراه دارد، فضای کار را نیز تغییر داده است.

به گفته گرانمایه‌پور در حال حاضر بسیاری از ادارات، اینترنت را در اختیار کارمندان خود قرار داده‌اند اما کارمندان در ساعات کاری بعضاً فعالیت‌های شخصی انجام می‌دهند که از جمله می‌توان به چت کردن اشاره کرد.

این کارشناس علوم ارتباطات خاطرنشان کرد: فضای مجازی ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و فردی را تغییر داده است، ضمن آنکه متأسفانه آسیب‌های ناشی از فضای مجازی در کشور ما بیشتر است.

منبع: فارس