تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۷:۲۹
کد مطلب : 127262
واردات کالاهای غیر ضرور همچنان ادامه دارد/

ورود بیش از ۷ تن ریش، ابرو، مژه مصنوعی و کلاه گیس به کشور

بررسی آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که در هفت ماهه نخست امسال، ۱۳۳ میلیارد و۸۷۵ میلیون و ۴۶ هزار و ۲۸۷ ریال صرف خرید ۱ میلیون و ۸۱۲ تن مدا دترا ش وتیغه آن شده است.

ورود بیش از 7 تن ریش، ابرو، مژه مصنوعی و کلاه گیس به کشور

به نقل از یزدرسا؛ بررسی آمارهای گمرکی در سال ۱۳۹۵ حاکی از ادامه روند واردات بی‌رویه کالاهای مصرفی  در دولت یازدهم است.

در کمال تعجب در اقلام وارداتی کشور کالاهایی چون: شانه ،گیره، مانکن خیاطی و آدمک‌های چوبی برای ویترین مغازه، کیسه خواب، ماهی‌‌های زینتی، گل و برگ و میوه‌های مصنوعی، عینک آفتابی، قرقره ماهیگیری، آناناس، مداد تراش، بیلیارد ،شن و ماسه طبیعی، جوراب زنانه، شامپو، دسته بیل، سنگ پا و پیانو و بسیاری دیگر از کالاهای عجیب و قریب دیده می‌شود.

به طور مثال، بر اساس آمارهای رسمی گمرک کشور، در هفت ماهه نخست امسال  بیش از ۲۰۰ تن سوزن دوزندگی از کشور چین، ژاپن و امارات متحده عربی به کشور وارد شده است. علاوه بر این بیش از ۲۱۸ تن سنجاق به ارزش۴۰۶ هزار دلار نیز در این مدت وارد شده است.

بررسی آمارهای گمرک در این مدت حاکی از آن است که ۲۸۶ تن بیل و بلیچه  و بیش از ۴۰۹ تن گلنگ و شن‌کش به کشور وارد شده است که در مجموع یک میلیون و ۴۲ هزار و ۲۷۲ دلار، ارز برای واردات این کالاها از کشور خارج شده است.

اما این دست اقلام وارداتی در لیست واردات کشور چندان کمیاب نیست، تا جایی که در مدت مذکور بیش از ۱۷۴ تن کلاه،  ۶۰ تن انواع جوراب  از کشورهای مختلف به ایران صادر شده که چین در صدر این کشورها قرار دارد.

در هفت ماهه نخست امسال واردات ۳۰۲ هزار و ۹۰  تن موز به کشور خروج  ۲۳۲ میلیون ۴۸۱ هزار و ۳۰۷ دلار، ارز از کشور  را به دنبال داشته است که متاسفانه عمده واردات این کالا از کشورهای حامی داعش  چون ترکیه و امارات متحده عربی صورت گرفته است.

در ادامه چنینی وارداتی می توان به واردات ۳۱۸ تن انواع زیپ،  ۵ تن ریش, ابرو و مژه مصنوعی، ۲ تن کلاه گیس از کشورهای چین و امارات متحده عربی اشاره کرد.

در  فهرست اقلام وارداتی هفت ماهه نخست امسال، واردات عینک آفتابی به ارزش ۶۱ میلیارد ۱۱۹ میلیون و ۶۱ هزار و ۹۲۸ ریال و ۵۰۶ تن چتر بارانی به ارزش ۱۹ میلیارد ۳۸۰ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۷۰۸ ریال دیده می‌شود.

همچنین آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که در این مدت ۱۳۳ میلیارد و۸۷۵ میلیون و ۴۶ هزار و ۲۸۷ ریال صرف خرید ۱ میلیون و ۸۱۲ تن مدا دترا ش وتیغه آن شده است.

انتهای پیام/