تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۷:۱۰
کد مطلب : 32901

ورود ستادکل به ماجرای معافیتهای جعلی فوتبالیست‌ها

رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح ضمن توضیح درباره کارت پایان خدمت بازیکنی که به بهانه مشکلات نخاعی صادر شده، گفت: به زودی حکم و رای بازیکنانی که کارت معافیت آنها جعلی و یا مورد دار است، اعلام می‌شود.

به گزارش عصر آبادان ، سردار مهرعلی باران چشمه درباره وضعیت کارت‌های جعلی پایان خدمت و کارت‌های مورد دار تعدادی از بازیکنان فوتبال با بیان مطلب فوق اظهار کرد: ما درخواست کردیم تا مدارک این افراد به تهران بیاید. پرونده هر فرد باید از شهرستانی که در آن تشکیل شده است، به تهران آورده شود و سپس دوباره به همان شهرستان برگردد تا بررسی‌ها انجام شود. این پروسه مستلزم زمان است و کمی طول می‌کشد.

وی درباره مراجعه علی دایی سرمربی پرسپولیس به مجلس برای پیگیری وضعیت بازیکنی که به بهانه قطع نخاع، کارت معافیت گرفته و بعد از آن به فوتبالش ادامه داده، افزود: بحث قطع نخاع نبوده است. در این مورد بیشتر بحث ناراحتی اندام‌های تحتانی مطرح بوده که کارت معافیت بر اساس آن صادر شده است.

رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح ادامه داد: قاعدتا فردی که چنین ناراحتی شدیدی داشته و از خدمت معاف شده است، دیگر نباید توان بازی کردن داشته باشد. در این شرایط یا کارت معافی این بازیکن باطل است یا خود بازیکن!

وی همچنین از اعلام رای بازیکنانی که کارت پایان خدمت آنها مشکل دارد در روزهای آینده خبر داد و گفت: نمی‌توانم بگویم دقیقا چه زمانی وضعیت آنها مشخص می‌شود ولی احتمالا به زودی رای این بازیکنان از طرف سردار کمالی اعلام خواهد شد.

باران چشمه در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره قانون جدید ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر برابری حقوق بازیکن – سرباز در تیم‌های نظامی با حقوق سربازان، یادآور شد: در این قانون تصریح شده که یک سرباز – قهرمان نباید از حقوق و مزایای سرباز غیر قهرمان برخودار باشد. ما به باشگاه‌ها هم اعلام کردیم، از پرداخت پول بابت قرارداد به بازیکنان سرباز خودداری کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته پرداخت پاداش به ورزشکاران سرباز موردی ندارد ولی پرداخت حقوق بالاتر از مبلغ سربازان عادی خلاف قانون بوده و روی این موضوع سخت گیری خواهیم کرد.

رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح در پایان درباره اینکه برای لیگ چهاردهم چند سرباز – بازیکن در تیم‎های نظامی بازی خواهند کرد، گفت: ما سفت و سخت دنبال این هستیم تا اسامی بازیکنان مشمول را استخراج کنیم. حتی از فدراسیون فوتبال هم خواستیم تا فهرست کامل بازیکنانی که مشمول هستند را در اختیار ما قرار بدهد

منبع: مهر