تاریخ انتشار خبر: ۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۲:۴۰
کد مطلب : 61610
فدراسیون بالاخره خبردار شد!

ورود مردان به سالن‌های بانوان تاکنون آزاد بود!

فدراسیون والیبال مدعی است به تازگی متوجه حضور برخی مردان در سالن های محل برگزاری مسابقات بانوان شده است! این در حالس ات که شواهد و قرائن بی خبری فدراسیون را تایید نمی‌کند.

 به گزارش عصر آبادان ؛ در شرایطی که سال هاست بحث ورود بانوان به ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات فوتبال، والیبال و دیگر رشته های ورزشی آقایان، مطرح و در مورد آن بحث و تبادل نظر شده است، فدراسیون والیبال به تازگی از حضور غیرقانونی مردان در رقابت‌های لیگ برتر بانوان باشگاه‌های کشور خبردار شده است!

به گزارش صراط، در حالی که تا پیش از این آقایانی که به‌عنوان مشاور فنی با تیم‌های بانوان حاضر در لیگ والیبال همکاری داشتند در سالن این مسابقات نیز حضور پیدا می‌کردند، سازمان لیگ فدراسیون والیبال در اقدامی عجیب، مدعی شده هیچ‌اطلاعی از ورود این مردان به سالن‌ها نداشته و به‌تازگی از این قضیه باخبر شده است.

ورود مردان به سالن‌های بانوان تاکنون آزاد بود!

سازمان لیگ والیبال در پی همین موضوع، در نشستی توجیهی که روز یکشنبه در آستانه دور برگشت لیگ والیبال خانم‌ها با حضور نماینده‌های تیم‌های شرکت‌کننده داشت، اعلام کرده حضور آقایان به‌عنوان کادر فنی در سالن مسابقات بانوان باید با هماهنگی قبلی و داشتن مجوز کتبی باشد.

منوچهر پورحسن، رییس سازمان لیگ والیبال در این خصوص به «شرق»می‌گوید: «حضور آقایان به‌عنوان کادرفنی تیم در سالن مسابقات خانم‌ها ممنوع بوده و ما تا به الان هیچ‌اطلاعی از آن نداشتیم و تازه باخبر شدیم. طبق قوانین نه‌تنها حضور آقایان کادر فنی، بلکه حضور کلیه مردان در سالن مسابقات زنان ممنوع است. الان که فهمیدیم مشاوره‌های فنی مرد در سالن‌ها حضور داشته‌اند، خواستیم مانع حضور آنها شوند و در صورت لزوم با گرفتن مجوز از وزارت ورزش‌وجوانان در مسابقات حضور پیدا کنند.»

او در واکنش به این سوال که مگر می‌شود آقایان در سالن خانم‌ها حضور پیدا کنند و به گوش مسوولان فدراسیون نرسد یا اینکه مگر نماینده حراست در سالن نیست که از این اتفاق باخبر شود، گفت: «ما در سالن مسابقات نماینده حراست نداریم که بخواهد این موضوع را به ما بگوید از کس دیگری هم نشنیدم، مثلا وقتی مسابقات در ارومیه یا مشهد برگزار می‌شود، ما چطور باید بفهمیم آقایان به سالن رفته‌اند. ضمن اینکه البته آنطور که شنیدیم، ظاهرا آقایان کادر فنی بیشتر در مسابقات تهران که در خانه والیبال برگزار می‌شود، حضور داشته‌اند.»

اظهارات پورحسن در حالی است که نماینده حراست همیشه نه‌تنها در مسابقات بانوان، بلکه در تمرینات آنها نیز حاضر است! البته آنطور که شنیده می‌شود به‌جز اعضای کادر فنی، آقایان دیگری نظیر همسران خانم‌های والیبالیست هم برای تماشای رقابت‌های لیگ والیبال بانوان به خانه والیبال تهران می‌رفتند.

رییس سازمان لیگ والیبال در مورد حضور این آقایان نیز ادامه می‌دهد: «دم در سالن مسابقات که از کسی شناسنامه نمی‌گیرند که تو مربی هستی یا همسر فلان بازیکنی. به همین دلیل این افراد هم بدون هیچ ممانعتی در سالن‌ها حضور پیدا کردند.»

با این حال طبق گفته پورحسن از این به بعد آقایانی که به تیم‌های والیبال بانوان حاضر در لیگ مشاوره فنی می‌دهند درصورتی که بخواهند در رقابت‌های آنها حاضر باشند، باید شخصا از وزارت ورزش مجوز بگیرند: «فدراسیون نمی‌تواند به هیچ‌مردی مجوز دهد. آقایان باید بروند از خانم‌شهریان، معاونت ورزش بانوان در وزارتخانه مجوز بگیرند که البته خانم‌شهریان هم از بالاسری خود باید این مجوز را بگیرد.»

منبع: صراط