تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۸:۲۸
کد مطلب : 36950
الشرق الاوسط مدعی شد:

ورود ۲۰۰ نیروی ویژه ایرانی به کرکوک برای نابودی داعش

یک منبع امنیتی بلندپایه در استان کرکوک عراق در گفتگو با الشرق الاوسط ادعا کرده است که ۲۰۰ نیروی ویژه ایرانی با تسهیلات ارائه شده از سوی حزب اتحادیه میهنی به ریاست جلال طالبانی، وارد این استان شده اند.

 

العربیه نوشت: یک منبع امنیتی بلندپایه در استان کرکوک عراق در گفتگو با الشرق الاوسط ادعا کرده است که ۲۰۰ نیروی ویژه ایرانی با تسهیلات ارائه شده از سوی حزب اتحادیه میهنی به ریاست جلال طالبانی، وارد این استان شده اند.

به گزارش «انتخاب»، این نیروها ابتدا از راه فرودگاه بین المللی سلیمانیه، به کردستان عراق رفته اند. این منبع بلندپایه امنیتی که خواسته نامش فاش نشود، به الشرق الاوسط گفته است: «دو روز پیش نیروهای ایرانی به روستای الامان در بخش داقوق وابسته به استان کرکوک منتقل شده اند.»

این منبع افزود: «این نیروها تلاش کردند وارد منطقه طوزخورماتو شوند اما نیروهای آسایش (امنیت) وابسته به حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی، مانع از ورود آن ها به منطقه شدند.»

به گفته این منبع: «نیروهای ایرانی به مقام های امنیتی در طوزخورامانوی گفتند که موافقت نامه های رسمی از رهبران بلندپایه در اتحادیه میهنی کردستان دارند و آن ها با هواپیما از راه فرودگاه سلیمانیه به کردستان سفر کرده و تمام تسهیلات لازم برای رسیدنشان به کرکوک فراهم شده است.»

این مسئول امنیتی کرد در کرکوک خاطرنشان کرد: «نیروهای ایرانی، نیروهای ویژه هستند که آموزش جنگ چریکی دیده اند. آن ها هم اکنون در دو روستای حسین اسلام و الامام در استان کرکوک مستقر شده اند.»

او افزود : «ایرانی ها می گویند که برای جنگ علیه داعش، حمایت از مزارهای شیعه و شکست محاصره روستای شیعه ترکمن امرلی که توسط داعش آمده اند.»
انتخاب