تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۲:۲۱
کد مطلب : 117482

وزارت ارشاد از مسئول ستاد انتخاباتی “روحانی” شکایت کرد+جزئیات

یک منتقد سینما گفت: به دلیل انتقاد از سیاست های فرهنگی دولت روحانی از من شکایت شده است.

وزارت ارشاد از مسئول ستاد انتخاباتی "روحانی" شکایت کرد+جزئیات

امیر حسین جوانشیر مسئول ستاد انتخاباتی حسن روحانی در شمال تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، اظهار داشت: من مطلع شدم وزارت ارشاد دولت روحانی بعد از انتقادهایی که در خصوص مسائل فرهنگی و سیاست گذاری های سینمایی و فیلم ۵۰ کیلو آلبالو داشتم از من شکایت کرده است.

این منتقد سینما با اشاره به اینکه امروز شاهد وجود فضایی پادگانی در عرصه فرهنگ و هنر دولت یازدهم هستیم، بیان کرد: وزارت ارشاد بجای پاسخگویی فرار رو به جلو کرده است و ما هنوز منتظر پاسخ سوالاتمان هستیم.

جوانشیر با بیان اینکه وزیر ارشاد اعلام کرده است که ما از منتقدین شکایت نمی‌کنیم، گفت: دولت آقای روحانی با این اقدام خود نمی‌تواند صدای منتقدان  را خاموش کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما و تمام دلسوزان نظام تحت هیچ شرایطی از مواضع خود کوتاه نمی آییم و این اقدامات دولت با وعده های انتخاباتی خودشان در تضاد است.

این منتقد سینما با بیان اینکه در کلام رهبر انقلاب آمده است که ضعف ها را  به رخ مسئولان بکشید، خاطر نشان کرد: همه می‌دانند که مقام معظم رهبری صریحا فرموده اند که از مسائل فرهنگی راضی نیستند و حال که کسانی این عدم رضایت را به گوش دولت می‌رسانند شاهد اتفاقات ناخوشایندی هستیم.

جوانشیر با اشاره به اینکه  مدیران فرهنگی میخواهند صورت مساله را پاک کنند، اضافه کرد: آقایان بجای اینگونه کارها در صدور مجوز به فیلم های مساله دار دقت کنند.

وی بیان کرد: من یکی از مسئولین ستاد انتخاباتی آقای روحانی بودم  و باید بگویم آقای رییس جمهور از شما تشکر می‌کنم که بجای تشکر از انتقادات بنده من را اسیر دادگاه رسانه کرده اید.

امیر حسین جوانشیر پیش از این در مصاحبه‌ای با دانا به افشاگری در مورد وضعیت فرهنگی کشور پرداخته بود و ظاهرا دلیل اصلی شکایت وزارت ارشاد از او همین مصاحبه است.

انتهای پیام/