تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۹:۰۷
کد مطلب : 73542
نماینده خوزستان در مجلس خبرگان:

وزارت نفت بودجه لازم برای مالچ پاشی را تامین نکرد/حضور ابتکار درخوزستان برای مردم بار عاطفی داشت

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری مشکل اصلی در پیگیری نکردن بحران ریزگرد در خوزستان را بودجه دانست و افزود: دولت یازدهم برای جبران مافات، باید سریعا با تأمین بودجه لازم و استخدام پیمانکارهای زیاد، این بحران را هرچه زودتر در کنترل بگیرد.

 

 

به نقل از اهوازنیوز، آیت الله محسن حیدری، امام جمعه موقت اهواز با اشاره به دو راهکار اصلی و فرعی در بحث کنترل ریزگردها اظهارداشت: راه اصلی، رساندن آب به تالاب ها و هورها است که این امر یا با بارندگی باید انجام شود یا با رساندن آب از رودخانه های خوزستان به آن مناطق؛

دکترحیدری ادامه داد: این راه چندان ممکن نیست زیرا از یک سو نزول آسمانی باران کم شده و از طرف دیگر با بردن آب توسط استان های بالادست از سرشاخه های کارون، دز و کرخه، آب موجود در خوزستان کاهش یافته است.

وی راه فرعی برای مقابله با ریزگردها را مالچ پاشی عنوان کرد و گفت: با پاشیدن موادنفتی و روغنی روی سطح آن مناطق می توان مانع از بلند شدن خاک ها با هر وزش بادی شد.

امام جمعه موقت اهواز در رابطه با علت عدم پیگیری وزارت نفت در انجام تعهداتش در مالچ پاشی بیان داشت: در زمان دولت دهم طرح مالچ پاشی تصویب و پیمانکار هایی برای اجرای طرح استخدام شدند. با جلو رفتن بخشی از کار و مطالبه حقوق توسط پیمانکاران، وزارت نفت اقدام به تأمین بودجه لازم نکرد و لذا کار تعطیل شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری مشکل اصلی در پیگیری نکردن بحران ریزگرد در خوزستان را بودجه دانست و افزود: مشکل اصلی بودجه است. اینک دولت یازدهم برای جبران مافات، باید سریعا با تأمین بودجه لازم و استخدام پیمانکارهای زیاد، این بحران را هرچه زودتر در کنترل بگیرد.

آیت الله حیدری در پاسخ به این سوال که آیا نیامدن خانم ابتکار به معنی اهمیت قائل نشدن وی برای استان خوزستان است، گفت: از جهت عاطفی و روانی می بایست خانم ابتکار در خوزستان حضور پیدا می کرد که مردم احساس کنند مسئولین و بالادست نشین ها با آن ها همراه هستند. اما آمدن یا نیامدن وی به این معنی نیست که اگر می آمد بحران حل می شد؛ حل شدن یا نشدن مشکل ملازمه ای با آمدن یا نیامدن وی ندارد.

انتهای پیام/*