تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۱:۳۵
کد مطلب : 27800

وزیر ارشاد: هیچ‌کس مانع نقد نیست

وزیر ارشاد درباره حواشی مستند «من روحانی هستم» و همچنین محل برگزاری نمایشگاه کتاب دوباره مورد پرسش قرار گرفت.

به گزارش دانا،  علی جنتی در حاشیه افتتاح سالن خانه فرهنگ ایثار و مقاومت، در خصوص سخنان اخیرش در رابطه اقدام قضایی در خصوص سازندگان مستند «من روحانی نیستم» اظهار کرد: هیچ کس مانع نقد نیست و هر کس اگر نقدی داشته باشد می‌تواند آن را بیان کند. الان در حال حاضر درنمایشگاه کتاب، کتاب‌های منتشر شده است که ممکن است موافق یا مخالف سیاست‌های دولت باشند، اما ما مانعی بر سر انتشار این کتاب‌ها ایجاد نکرده‌ایم.
او در عین حال گفت: نکته مهم همانی است که رئیس جمهور هم بر آن تأکید کرده‌اند که ما در پوشش نقد به اتهام‌های ناروا، تخریب و توهین‌ بپردازیم که این روندی قابل قبول نیست.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: الان در حوزه کتاب چنین اتفاقی نیافتاده است و چنین چیزی نداریم اما چیزی که در این سی‌دی مطرح شده است و در مجامع عمومی عرضه شده و در اینترنت هم قرار داده شده است اتهام‌های ناروایی به شخصیت بارز و برجسته‌ای مثل آقای روحانی است. ایشان سابقه مبارزاتی بیش از ۴۰ سال دارند که این سابقه روشن و شفاف است و او در تمام صحنه‌های مبارزاتی ۴۰ سال گذشته حضور داشته است، اما در این سی‌دی مقداری به ایشان اتهامات ناروا زده شده است و طبیعتا دستگاه قضایی باید به آن رسیدگی کند.

جنتی در ادامه درباره سخنان رئیس جمهور که در مراسم افتتاحیه گفته بود بهترین ممیزان کتاب عموم مردم هستند، گفت: ایشان اشاره کردند که وجدان عمومی بهترین قاضی است.

او همچنین درباره ممیزی افزود: ممیزی قانون مصوب شورای انقلاب فرهنگی است که باید اجرا شود و ما هم در حال حاضر در حال اجرا کردن آن هستیم.

جنتی در پاسخ به سوالی مبنی بر مناسب نبودن مکان نمایشگاه در مصلا اظهار کرد: اینجا نمایشگاه نیست بلکه مصلا و نمازخانه است، اما ما به خاطر اضطراری که وجود داشته است، نمایشگاه کتاب را در این محل برگزار کرده‌ایم و برای برگزاری نمایشگاه کتاب در آینده باید یک فکر اساسی بشود که ما اکنون در وزارت ارشاد پیگیر هستیم و امیدواریم بتوانیم این مکان را در «شهر آفتاب» که بسیار بزرگ و با ظرفیت است، به صورت دائمی احداث کنیم تا بتوانیم در آینده نمایشگاه کتاب را در آنجا برگزار کنیم.

وزیر ارشاد در بخش پایانی سخنانش گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلا بیشتر به خاطر ادامه برگزاری این نمایشگاه و تداوم آن است که در حال حاضر نیز ممکن است، مشکلاتی داشته باشد و باید سعی کنیم آن‌ها را نیز برطرف کنیم.

انتهای پیام