تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۳:۳۱
کد مطلب : 90699
بخشایش در تذکر شفاهی:

پرداخت حقوق‌های ۱۰۰ میلیونی در وزارت نفت!

نماینده اردستان گفت: زنگنه ماهیانه حدود ۱۰۰ میلیون تومان به مدیر شرکت نیکو در سوئیس پرداخت می‌کند، این در حالی است که این مدیر از ۱۲ ماه سال حدود ۱۴ ماه در ایران به سر می‌برد.

احمد بخشایش نماینده اردستان در تذکر شفاهی خود در صحن علنی امروز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت خطاب به هیأت رئیسه مجلس گفت: در این ایران سه قوه وجود دارد که متناظر بر هم و متعادل کننده یکدیگر هستند.

وی ادامه داد: این سه قوه کنترل کننده یکدیگر بوده و ترجمان قوه مقننه، مجلس شورای اسلامی است که طبق قانون بالادستی و نظر امام راحل و مقام معظم رهبری باید در رأس امور باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: احساس نمایندگان آن است که مجلس انفعالی، ضعیف و احساسی عمل می‌کنند، این ضعف را باید در خود جستجو کرد نه در بیرون از اینجا.

بخشایش اظهار داشت: این ضعف به هیأت رئیسه مجلس و رئیس مجلس برمی‌گردد، زمانی که رئیس مجلس جلوی استیضاح را می‌گیرد و اعلام وصول نمی‌کنند این یک ضعف است نمی‌دانم چرا؟

وی در ادامه افزود: شاید ائتلاف و یا زدوبندی در پشت پرده باشد که ذیل مصالح ملی در نظر و گفتار ولی مصالح فردی در عمل توجیه می‌گردد.

نماینده اردستان تأکید کرد: به هنگام حضور وزیران در صحن علنی مجلس عده‌ای از نمایندگان برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود گرد وزیران جمع می‌شوند، چرا؟ زیرا وزیر مربوطه وقت کافی برای نمایندگان نمی‌گذارد که این یک ضعف محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از لحاظ مالی دفتر نمایندگان در حد امکانات یک بخشدار هم نیست. این رنجی است که نمایندگان می‌برند در حالی که می‌توان از کمک‌های در اختیار ریاست برای کمک‌ به اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده و آن را مدیریت کرد.

بخشایش خطاب به وزیر نفت تصریح کرد: زنگنه ماهیانه حدود ۱۰۰ میلیون تومان به مدیر شرکت نیکو در سوئیس پرداخت می‌کند و این در حالی است که این مدیر از ۱۲ ماه سال حدود ۱۴ ماه در ایران به سر می‌برد.

وی در ادامه افزود: حقوق و پاداش ۱۰۰ میلیونی یعنی حرکت به سوی اشرافی‌گری و متأسفانه شخص مورد نظر نه تخصصی دارد و نه توانایی، تنها نیروی زنگنه است و مطیع امر وی و در گذشته در حراست و نگهبانی مشغول به کار بوده است.

نماینده اردستان خاطرنشان کرد: وزیر نفت تمام اعوان و انصار خود را از دوره‌های گذشته وارد وزارت نفت کرده و این حیف و میل بیت‌المال بوده که از اولویت‌های زنگنه شده است.