تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۵:۲۹
کد مطلب : 66910
حاشیه نویسی شورای شهر اهواز:

وساطت امام جمعه مسجدسلیمان برای گذاشتن عمامه/نظر عجیب عضو شورای شهر درباره آلودگی هوای اهواز

هفتادمین جلسه شورای شهر اهواز با حضور حضور حجت الاسلام و المسلمین امینی امام جمعه موقت مسجدسلیمان ،معاون عمرانی شهردار اهواز ،اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛  به نقل ازاهوازنوین: هفتادمین جلسه شورای شهر اهواز با حضور حضور حجت الاسلام و المسلمین امینی امام جمعه مسجدسلیمان ،معاون عمرانی شهردار اهواز ،اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه برگزار شد.

گفتنی است در هفتادمین جلسه شورای شهر اهواز پس از گذشت بازه زمانی حدودا سه ماهه با وساطت حجت الاسلام امینی، شیخ کاظم سواری عمامه خود را بر سر گذاشت.

حجت الاسلام امینی با حضور در صحن شورا به ضرورت بزرگداشت مقام شهدا و نخبگان استان اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه بنا به دلایل بسیاری معرفی برخی از چهره های نخبه استان همچون علی مردان خان و سردار شهید علی هاشمی، علم الهدی و بهنام محمدی مغفول مانده است.

امام جمعه مسجدسلیمان گفت: علی مردان خان یک چهره ملی است باید برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا شخصیت بالای این شهید، تئاتری روی صحنه برود و به همگان شناخته شود در همین راستا به مساعدت ۳۰ میلیون تومانی شهرداری اهواز نیازمند هستیم.

در این جلسه شیخ کاظم سواری ،ناجی سواری ،شیرمردی نطق پیش از دستور خود را ارائه کردند.

کاظم سواری در نطق پیش از دستور خود آلودگی هوای اهواز را طی سخنی دور از انتظار رد کرد و گفت: اهواز به آلودگی هوا متهم است ولی ما این را قبول نداریم این آلودگی در آن حد نیست که به آلوده ترین شهر جهان معروف شود،این قطعا یک سیاست مغرضانه در پشت سر دارد و ما می توانیم در صورت استفاده از پرندگان غیر شکاری در پارک های شهر، آلودگی های ناچیز موجود را کاهش و فضای شهر را عاطفی تر کنیم.

ناجی سواری نائب رئیس شورای اسلامی شهر اهواز نیز در نطق پیش از دستور خود گزارشی از برگزاری نمایشگاه شهرهای ایده آل در جزیره کیش ارایه کرد و از شهرداری اهواز به دلیل حضور نداشتن دراین نمایشگاه انتقاد کرد.

هوشنگ شیرمردی نیز در نطق طولانی خود به بررسی معاونت های مختلف شهرداری و عملکرد آنها پرداخت و گفت:در حوزه معاونت برنامه ریزی تنها چیزی که شاهد نبودیم برنامه ریزی است،در حوزه مشارکتها و سرمایه گذاری علیرغم بررسی تمامی لوایح و تصویب قوانین سرمایه گذاری در حوزه مشارکتها جز از مصادیقی چون آفتابه و لگن ،هفت دست شام و ناهار هیچ خبری نیست.

وی در ادامه گفت: معاونت فرهنگی مصداق بارز املا نانوشته که غلط ندارد می باشد در این حوزه شاهد هیچ حرکت فرهنگی نبوده ایم.در حوزه معاونت خدمات شهری کاستی ها و ضعف های زیادی به چشم می خورد، حوزه معاونت فنی و عمرانی که با تبلیغات چندین برابری کارهای عمرانی کارهایش را تحت شعاع قرار داده مانند اجرای زیرگذر توحید که همه اقدامات انجام شد اما چون مطالعات لازم صورت نگرفته بود بی سر و صدا جمع شد گویی که نه خانی آمد و نه خانی رفت.

غلامرضا سبزعلی و رامی علاسوند با تاخیر یک ساعته در صحن شورا حضور یافتند.

عاشور سواری قبل از ورود به دستور کار جلسه ضمن ابراز گله از هیات رئیسه شورا گفت :آنچنان که شما از وحدت و همدلی شورا سخن می گویید خبری از وحدت و همدلی نیست،چرا زمانی که قرار است نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار شود از رئیس کمیسیون ها دعوت نمی شود.

عاشور سواری ضمن گلایه از سخن سلحشور و توهین وی به مردم اهالی یکی مناطق اهواز در نشست خبری مبنی بر اینکه سلحشور در آن جلسه”دلیل به تعویق افتادن پل زیرگذر شریعتی را ضعف فرهنگ مردم آن منطقه خواند که مردم آن منطقه می گویند بحث ملک ما حل شود و بعد پروژه ادامه یابد” .

عاشور سواری ادامه داد: به جای توهین به اهالی منطقه زیرگذر شریعتی به دنبال احقاق حقوق آنها باشید و به بحث تملک آنها احترام بگذارید.

سلحشور در پاسخ گفت: بهتر است با چاپ یادداشتی قضاوت سریع نکنیم بنده قصد توهین نداشته ام،در ادامه هم به آقای شیر مردی باید عرض کنم ما نمی توانیم با نطق و گزارش منفی شهرداری را زیر سوال ببریم بهتر است همزمان با دیدن نکانت منفی نکات مثبت را هم ببینیم.

قبل از شروع به کار شورا دو مصوبه ایراد گرفته شده از سوی فرمانداری مورد بررسی شورانشینان قرار گرفت و طی رای گیری مجدد رای بر اصرار داده شد.

در ادامه جلسه پس از گذشت یک ساعت و ۵۰ دقیقه هفتادمین جلسه شورای شهر اهواز وارد دستور کار خود شد.

لایحه اول :پرداخت غرامت عرصه در طرح پلاک های ثبتی آقایان عماد و سعید دغاغله: این لایحه در خصوص بررسی احقاق حقوق مالکیت افرادی بود که در مسیر اجرای پروژه زیرگذر شریعتی شهرداری را متوجه مشکلاتی کرده است.

زنگنه به عنوان مخالف این لایحه گفت:حتی اگر این تملک صورت پذیرد،تنها همین دو پلاک که نیست پنج پلاک دیگر هم باقی مانده و جهت استمرار کار چه استدلالی دارید ما باید بدانیم این پروژه چه میزان هزینه دارد؟

عطار معاون حقوقی و املاک شهرداری اهواز گفت: کل هزینه این پروژه شش میلیارد تومان است و چیزی حدود ۲۵ میلیارد هم جهت تعریض و تملک زمین های آن منطقه پرداخت می شود.

ممبینی به عنوان مخالف گفت :بجای پرداخت همچین مبلغی جهت یک زیرگذر می توانستیم دو پل دیگر بر کارون احداث کنیم چرا از ابتدا قبل از کلنگ زنی این موارد به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار نگرفته بود که اکنون شهرداری مجبور به پرداخت همچین غرامت سنگینی نشود.

ناصری گفت: این انتقادات باید قبل از کلنگ زنی انجام میشد نه اکنون که چند درصد پروژه انجام شده و هزینه ها انجام شده این مورد هر چه زمان بیشتری به طول انجامد به ضرر است و هزینه ها بیشتر می شود.

پس از طرح نظرات مخالف و موافق این طرح با کسب آرای نه چندان بالا تصویب شد.

لایحه دوم :انتقال تمامی حسابهای بانکی شهردار اهواز به بانک شهر این ایحه پس ابراز نظرات موافق و مخالف شورانشینان تصویب شد.

در پایان نیز لایحه عوارض صدور پروانه اراضی و املاک واقع در حریم شهر و پنج لایحه پیرامون مساعدت به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) ،مساعدت به مدرسه علمیه امام خمینی،مساعدت به آقای حمید احمدی پور و فرشته احمدی و همچنین مساعدت به حمیدرضا موسوی از کارکنان شهرداری بررسی و به تصویب رسیدند.

منبع: رهیاب