تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۹:۴۴
کد مطلب : 57080

وضعیت بازیگر زنی که قلبش گرفت +عکس

الهام شعبانی پس از حدود ۱۰ روز استراحت بار دیگر تمرین‌های تئاتر خود را شروع کرد.

حال بازیگر تئاتری که قلبش گرفت چطور است؟

الهام شعبانی پس از حدود ۱۰ روز استراحت بار دیگر تمرین‌های تئاتر خود را شروع کرد.

این بازیگر و طراح لباس تئاتر، ۳۰ آبان‌ماه،‌ در زمان اجرای نمایش «وقتی ما برگردیم دوپای آویزان مانده است» دچار گرفتگی عروق قلبی شد که به همین دلیل مدتی را در بیمارستان و استراحت در منزل گذراند.

او که پس از چند روز استراحت از ۹ آذرماه تمرین‌های خود را از سرگرفته است، بیان کرد: هنوز سر اجرای تئاتر نرفته‌ام، اما باید نمایش‌هایی را که برای جشنواره فجر دارم تمرین کنم،‌ ضمن اینکه در خانه هم زیاد نمی‌توانم بمانم.

شعبانی ادامه داد: در حال حاضر مشغول تمرین نمایش «گنجفه» به کارگردانی نوشین تبریزی هستم که هم در آن بازی می‌کنم و هم طراح لباس هستم.

این بازیگر اضافه کرد: به جز این نمایش،‌چند کار دیگر را هم برای جشنواره فجر دارم که می‌توانم به نمایش مهرداد کوروش‌نیا و دکتر قطب‌الدین صادقی اشاره کنم، البته در این کارها طراحی صحنه را برعهده دارم.

شعبانی هم‌چنین گفت: اگر نمایش «الیورتویست» به کارگردانی اصغر خلیلی هم در جشنواره فجر اجرا شود، آن را هم برای کار دارم که نقش اصلی (الیورتویست) را بازی می‌کنم.

او درباره اینکه چرا با وجود شرایط جسمانی خیلی سریع مشغول کار شده است، اظهار کرد: وقتی در فضای کار قرار می‌گیرم شرایطم بهتر است و البته تلاش می‌کنم فشار زیادی به خودم وارد نکنم،‌ اما با این حال زندگی هنرمندان شرایط و مشکلات خاصی دارد که گاهی اتفاقاتی را مثل آنچه برای من رخ داد، باعث می‌شوند.

شعبانی دراین ‌باره گفت: ما نه قراردامان مشخص است و نه امنیت شغلی درستی داریم. مثلا برای نمایش «الیورتویست» که سه ماه تمرین کردیم و یک ماه اجرا و من هم نقش اصلی را داشتم، هنوز یک ریال نگرفته‌ام در حالی که در آن نمایش حدود ۶۰-۷۰ نفر دخیل بودند.

او با اشاره به اینکه بینوایی تئاتری‌ها خیلی دردناک است، افزود: قبلا حداقل براساس قرارداد تیپ، دستمزد کارمان را می‌گرفتیم ولی الان نمی‌دانم چه اتفاقی برای تئاتری‌ها می‌افتد، در حال حاضر چشم امیدمان به آقای مرادخانی است که تا به اینجا حمایت کرده‌ و امیدوارم بتواند کاری برای تئاتری‌ها انجام دهد.

این بازیگر تئاتر در پایان با اشاره به زمانی که در بیمارستان بستری بود،‌گفت: در این مدت خیلی از دوستان،‌ بازیگران و کارگردانان جویای احوالم شدند که از همه آن‌ها تشکر می‌کنم،‌ چون باعث شدند معنی خانواده تئاتر را درک کنم.

منبع: ایسنا