تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۵:۲۷
کد مطلب : 58592

وضعیت جوی استان‌های هم مرز با عراق

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

 احد وظیفه مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، بیان کرد: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی روز پنج شنبه دربرخی مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. همچنین روز جمعه درغالب مناطق کشور جو آرام خواهد بود.

وی افزود: از بعد از ظهر روز شنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور برای شمال غرب وغرب کشور ابرناکی و بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود. همچنین در روز یکشنبه بارش علاوه بر این مناطق به دامنه‌های مرکزی زاگرس و غرب سواحل جنوبی دریای خزر نیز کشیده خواهد شد.

وی با تاکید بر این که بارش در مناطق مرتفع بصورت برف خواهد بود، گفت: طی روز پنجشنبه در استانهای تهران، البرز، قم و مرکزی وزش باد پیش بینی می‌شود که سبب کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در این مناطق خواهد شد.

به گفته وی، هوای خلیج فارس طی امروز و فردا مواج پیش بینی می‌شود.

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز جمعه کمی ابری، درپاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز ۴ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز شنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری و درپاره‌ای نقاط با غبار صبحگاهی همراه خواهد بود و حداقل و حداکثر دما در این روز به ۵ و ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی در رابطه با آخرین پیش‌بینی‌های وضعیت جوی استان‌های هم‌مرز با عراق اینگونه بیان کرد: آسمان استان ایلام فردا صاف، گاهی وزش باد با حداقل و حداکثر ۸ و ۱۵ درجه و در روز شنبه نیز کمی ابری در اواخروقت افزایش ابر با حداقل و حداکثر دمای ۸ و ۱۶درجه پیش‌بینی می‌شود. در استان خوزستان نیز آسمان برای فردا کمی ابری در پاره‌ای نقاط غبارصبحگاهی و وزش باد با حداقل و حداکثر دما نیز ۱۲ و ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر و در روز شنبه گاهی ابری با حداقل و حداکثر دمای ۱۲ و ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

همچنین آسمان استان کرمانشاه نیز در روز جمعه صاف و گاهی وزش باد و حداقل و حداکثر ۲- و ۱۷ درجه سانتیگراد و در روز شنبه نیز آسمان این استان کمی ابری، دربعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل و حداکثر -۱ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا