تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۸:۱۵:۲۳
کد مطلب : 94102
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان:

وضعیت ساختمان‌های بهداشتی درمانی آبادان بسیار اسفبار است

سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان، وضعیت ساختمان‌های بهداشتی درمانی منطقه آبادان را بسیار اسفبار خواند.

شهرام ترحمی امروز اظهار کرد: ساختمان‌های بهداشتی درمانی شهر بسیار فرسوده و قدیمی است، رنگ آمیزی، پیکره، سقف و سایر بخش‌های ساختمانی با مشکل جدی مواجه هستند.

وی افزود: در حالی که بهداشت باید الگوی مناسبی برای سایرین باشد، ساختمان‌های فرسوده و قدیمی به هنگام مراجعه مردمی به این اماکن بر روح و روان آنان تاثیر نامناسبی می‌گذارد و این موضوع اصلا برازنده شهر و مردم آبادان نیست.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به واقع شدن شهر آبادان در محدوده منطقه آزاد اروند عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند باید در جهت بهبود وضعیت ساختمان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهر اقدامات جدی‌تری را به انجام برساند.

ترحمی با تاکید بر اینکه وظیفه داریم تا سطح دسترسی مردم به مراکز درمانی را آسان‌تر و تسهیل کنیم، تصریح کرد: در این راستا عمل به تعهدات مندرج در مفاد تفاهمنامه امضاء شده میان سازمان منطقه آزاد اروند و وزارت بهداشت و درمان الزامی است.

وی یادآور شد: بر اساس تفاهمنامه امضاء شده، ساخت پایگاه‌های بهداشتی به تعداد مورد نیاز در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به صورت ساخت به عهده سازمان منطقه آزاد اروند و تجهیز و بهره‌برداری بر عهده دانشکده علوم پزشکی آبادان به عنوان نماینده وزارتخانه تعهد شده است.

سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ساخت هشت واحد بهداشتی درمانی در خرمشهر و ۱۳ واحد در شهرستان آبادان جزو اولویت‌های ما به شمار می‌رود.

ترحمی در پایان با اشاره به گذشت عمر بالای ۳۰ سال برخی از مراکز بهداشتی درمانی افزود: باید حداقل هر سه سال یکبار بتوانیم نسبت به لکه گیری و رفع نواقص احتمالی که در اثر گذر زمان حاصل می‌شود، اقدام کنیم.

مرجع / فـارس