تاریخ انتشار خبر: ۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۷:۵۵
کد مطلب : 51873

وضعیت عجیب متلک پراکنی به دختران در نیویورک + تصویر

شوشانا دختر ۲۴ ساله با همراهی شخصی که دوربین مخفی همراه خود داشت، چندین ساعت در مناطق مختلف نیویورک اقدام به قدم زدن کرد تا میزان متلک هایی که روزانه نثار زنان و دختران می شود را به تصویر بکشند.

سایت انگلیسی دیلی میل (dailymail) طی گزارشی نوشت: یکی از ناهنجاری هایی که در اکثر کشورها وجود دارد، مساله آزار خیابانی دختران و زنان از طریق متلک پرانی به آنهاست. یکی از کشورهایی که در این زمینه آمار بسیار بالایی دارد، آمریکاست بطوری که کمتر دختر و زنی در این کشور از متلک پراکنی روزانه بی بهره است.

 

یک نهاد غیر انتفاعی برای بررسی میزان متلک پراکنی زنان و به تصویر کشیدن آن، دست به یک ابتکار جالبی زد. آنها برای این کار از یک زن و مرد استفاده کردند. شوشانا دختر ۲۴ ساله با همراهی شخصی که دوربین مخفی همراه خود داشت، چندین ساعت در مناطق مختلف نیویورک اقدام به قدم زدن کرد تا میزان متلک هایی که روزانه نثار زنان و دختران می شود را به تصویر بکشد.

 

برای اینکه این فیلم بیانگر وضعیت روزمره و همیشگی زنان آمریکا باشد، شوشانا با لباس های کاملا معمولی در خیابان ظاهر شد؛ لباس هایی که در عرف جامعه آمریکایی متداول هستند. نتیجه اما بسیار شگفت انگیز بود. تنها در چند ساعت پیاده روی، ۱۰۸ مورد متلک پراکنی نثار این دختر جوان شد.

 

متلک ها گاه به زبان طنز و گاه بسیار زننده بودند. حتی فردی برای چندین دقیقه به دنبال شوشانا به راه افتاد تا بتواند او را برای داشتن رابطه با خود مجاب کند.

 

این فیلم تکان دهنده، بخوبی نشان دهنده وضعیت اسفبار فرهنگ در آمریکاست و جالب اینجاست که آنها به دنبال صدور فرهنگ خود به کشورهای جهان نیز هستند.