تاریخ انتشار خبر: ۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۲:۵۰
کد مطلب : 81554
گزارش /

وعده جمع آوری قلیان ها توسط مقتدایی به کجا رسید؟/دود قلیان ها از دبی آب کارون هم بیشتر شده است

برای اینکه بررسی کنیم آیا وعده جمع آوری قلیان ها توسط مسئولین محقق شده است یا خیر کافی است فقط سری به بلوار ساحلی و پارک های اهواز بزنیم تا ببینید دود قلیان ها از دبی آب کارون هم بیشتر شده است.

در سال های اخیر پدیده قلیان کشیدن در پارک ها و حاشیه رودخانه کارون رواج یافته به طوریکه با عبور از این مکان ها بویژه جاده ساحلی اهواز فضایی آکنده از بوی انواع تنباکو احساس می شود اما مسئولین برای حل این معضل تا امروز چه وعده ها و چه کارهایی انجام داده اند؟

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در دی ماه ۹۳ در نشست خبری خود اعلام کرد”قلیان ها را جمع می کنیم” وی در این زمینه گفت:همین جا اعلام می کنیم هرجابساط قلیان است جمع خواهد شد پول قلیان ها را هم خواهیم داد تا ظالمانه برخورد نشود اما بعد از این کار دیگر نمی تواند برود قلیان بخرد و بساط پهن کند.

وی ادامه داد:بساط قلیان ها در ساحل کارون پهن شده است هرکسی ۴۰-۵۰ تا قلیان آنجا گذاشته است من دیشب به فرماندار این نکته را گفتم که تمام مراکز توزیع قلیان چه در پارکها و چه آنها که مجوز قهوه خانه دارند باید جمع شوند.
مقدایی گفت:نیروی انتظامی تعداد قلیان ها را می شمارد آنها را جمع آوری می کنند و جای آن حواله دست آنها می دهند وفردا پولش را می گیرند این هزینه هم بابت این است که به این افراد صدمه نزنیم چون ما باعث شدیم قلیان رواج پیدا کند و این افراد رفته اند در این موضوع سرمایه گذاری کرده اند.
پشت بند این اظهارات ارزانی بیرگانی فرماندار اهواز هم برای قلیان ها خط و نشان کشید و گفت:مصرف دخانیات و قیان در مکان های عمومی مانند پارک ها ممنوع است و تلاش خواهیم کرد پیش از پایان امسال تمامی این مراکز از پارک ها جمع آوری شود.
سرهنگ سید محمد صالحی جانشین فرماندهی انتظامی استان در اسفند ۹۳ از جمع آوری کامل عرضه کنندگان قلیان در پارک ها سخن گفت و از دستور استاندار مبنی بر پرداخت خسارت به صاحب قلیان ها اظهار بی اطلاعی کرد و گفت چنین ابلاغی به دستگاه انتظامی نشده است.
برای اینکه بررسی کنیم آیا این وعده مسئولین محقق شده است یا خیر کافی است فقط سری به بلوار ساحلی و پارک های اهواز بزنیم تا ببینید دود قلیان ها از دبی آب کارون هم بیشتر است منصفانه می شود گفت این اظهارات نه تنها قلیان ها را کم نکرده بلکه روز به روز شاهد افزایش این پدیده نامیمون در شهر هستیم.
اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتگو با رهیاب در هفته گذشته در این رابطه گفت:بزرگترین مشکل شهر ما امروز قلیان ها هستند که چهره شهر ما را خراب کرده است شهرداری چه اقدامی برای کنترل این معضل انجام داده است؟ امسال مسافران نوروزی از پارک های اهواز تصویر زشتی دیدند.
اما آیا براستی عزمی برای جمع‌آوری قلیان‌ها و پاکسازی معابر و اماکن عمومی شهر اهواز در بین مسئولان دستگاههای مختلف وجود دارد؟
آیا حرف‌هایی که مسئولان گوناگون برای برخورد این پدیده نامیمون که بتدریج به فرهنگی در میان برخی خانواده ها نیز تبدیل شده است، می زنند قابلیت اجرا دارد و یا اینکه اجرا می‌شود؟
 1. m می‌گه:

  قلیون نکشیم چه کنیم بابا ولمون کنید جان عزیزتون..
  کار که نیست .
  زنم که نگرفتیم .
  به توافقم که نرسیدید.
  حداقل بذارید قلیونمون رو بکشیم و تو حال خودمون باشیم … والله

 2. علی ق می‌گه:

  البته وقتی در جامعه ای زندگی میکنیم که بی حیایی و ضعف ایمان شده کلاس و افتخار و مزید بر آن خانواده ها کمتر به فرزندان نظارت دارن مسئولین چکار میتونن انجام بدن؟خدا بخیر کنه.
  خانواده ها و فرهنگ سازی مهمترین عامله حالا مسئولین هر کاری هم کنن تاثیرش کمتر از خانوادست.فقط می تونن امکانات تفریحی بیشتری در اختیار ملت بزارن و مردم رو بیشتر از این از مضرات دخانیات مطلع کنن.

 3. آتی می‌گه:

  بنظر بنده نیروی انتظامی و اماکن اینکارو به عهده بگیرن و پیگیر باشن خیلی خوبه

 4. بهنام خادم می‌گه:

  استانداری به تنهاایی برای رفع مشکلات کل استان کافی نیست . من از زحمات ایشان تشکر میکنم و میخوام بهتر هم پیش برن تا فاصله استان از دیگر استانها کمتر شه حق مردمی که هنوز شهید میدن هنوز مرزبانان ان سوی مرزند و با یاد شهید کجباف شهید جنت مکان شهید تقوی و هزاران شهید و سلحشور از نمایندگان استان که ندیدم برای استان کاری کنند میخوام بپرسم چرا به حدف بودجه ریزگردها اعتراض نکردنند؟ و یک استان و استاندار رو تنها گذاشتن ؟ ایا همین اقای مقتدایی نبود که حدود تردد ماشینهای اروندی رو ازاد کرد ؟ نمایندگان چنتا کار برای استان کردنند لطفا بگن