تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۳:۱۸
کد مطلب : 77851
رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد

وعده عربستان درباره مشکل ویزا

وی تصریح کرد: چنانچه مشکل صدور ویزاها حل شود برای اعزام‌های نوروزی مشکلی ایجاد نمی‌شود در غیر اینصورت مجبور به لغو برخی از پروازها می‌شویم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: طی ملاقات آقای امیرعبداللهیان با کاردار سفارت عربستان در تهران امیدوار هستیم طبق وعده داده شده روند صدور ویزای عمره‌گزاران از فردا شتاب گیرد.

سعید اوحدی با اشاره به مشکل ایجاد شده در روند صدور ویزا برای عمره‌گزاران ایرانی، گفت: ما نیز اعلام می‌کنیم که طی ملاقات آقای امیرعبداللهیان با کاردار سفارت عربستان در تهران وعده داده شده است که این مشکل به زودی مرتفع شود.

وی ادامه داد: ما نیز امیدواریم که از فردا شتاب صدور ویزا در تهران و در کنسولگری عربستان در مشهد افزایش پیدا کند و شاهد صدور منظم ویزا باشیم.

وی تصریح کرد: چنانچه مشکل صدور ویزاها حل شود برای اعزام‌های نوروزی مشکلی ایجاد نمی‌شود در غیر اینصورت مجبور به لغو برخی از پروازها می‌شویم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس وعده‌ای که از سوی کاردار عربستان داده شده است امیدوار هستیم هیچ زائر عمره‌ای از سفر باز نماند و با توجه به اینکه بسیاری از عمره‌گذران برنامه‌ریزی خود را به گونه‌ای انجام دادند که زمان تحویل سال را در مکه و یا مدینه حضور داشته باشند امیدوار هستیم این مشکل هر چه سریعتر حل شود.

اوحدی اظهار داشت: ستادهای سازمان حج و زیارت در مکه و مدینه به صورت ویژه آماده هستند و همه ساله تمهیدات خاصی را برای پذیرایی از عمره‌گذاران نوروزی در نظر می‌گیرند.

وی همچنین از وزارت امور خارجه کشور برای پیگیری‌های انجام شده تشکر و اظهار امیدواری کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته از فردا شاهد حل این مشکل باشیم.

از حدود ۲۰ روز گذشته روند صدور ویزا برای عمره‌گزاران ایرانی در کنسولگری عربستان در تهران و مشهد با کاهش ۵۰ درصدی روبرو شده است که اگر این مشکل مرتفع نشود شاهد لغو و جابجایی تعداد زیادی از پروازهای عمره‌گزاران خواهیم بود.

منبع: فارس