تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۲:۴۷
کد مطلب : 33079
مرور برنامه های سالگرد پیروزی دکتر روحانی در خوزستان:

وقتی اعتدال به سمت اصلاحات غش می کند/انتقاد از دولت برای عزل ها و برای نصب ها/استقبال مدیران و غیبت مردم درسالگرد پیروزی روحانی

روز گذشته در حالی مراسم سالگرد پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در خوزستان برگزار شد که برخلاف شعار های رئیس جمهور رنگ و بویی از اعتدال در این برنامه ها نبود.

 

 

 

به گزارش رهیاب نیوز،روز گذشته در حالی مراسم سالگرد پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در خوزستان برگزار شد که برخلاف شعار های رئیس جمهور رنگ و بویی از اعتدال در این برنامه ها نبود.

سه برنامه محوری اعتدالیون(شما بخوانید اصلاح طلبان)برای سالگرد پیروزی رئیس جمهور در انتخابات در سه شهر استان خوزستان برگزار شد که اجمالا به مرور این برنامه ها می پردازیم.

 

اهواز

پرحاشیه ترین بخش مراسم برگزار شده در اهواز سخنران دعوت شده به این برنامه بود احمد خرم وزیر سابق دولت اصلاحات که همین چند روز پیش به همراه چهره های سیاسی و اثرگذار اصفهان نامه در خواست پیگیری پروژه انتقال آب کارون را امضا کرده بود آنچنان که باید به دل حامیان رئیس جمهور در اهواز ننشست و بعضا انتقادی نسبت به این استاندار سابق خوزستان مطرح کردند.

اظهارات تند برخی چهره های اصلاح طلب پیش از حضور خرم در پشت تریبون موجب شد که وزیر سابق دولت اصلاحات که از آن به اصطلاح چپی های دوآتشه است اینگونه بگوید:من هرچه فکر کردم که بگویم پیش از من بالاتر از آن گفته شد.

حضور پررنگ مسئولین دولتی از معاونان استاندار تا برخی مدیران تازه مسئولیت گرفته نیز نشان از حضور کمرنگ مردم داشت چرا که سالن محل برگزاری مراسم نیز آنقدر ظرفیت نداشت که جمعیت آنچنانی را در خود جای دهد چه بسا اگر همین مسئولین حاضر هم برای عرض ارادت به دولت نمی آمدند مشخص نبود عاقبت استقبال از این جشن چه خواهد شد.

 

دزفول

قطعا متولیان جشن سالگرد پیروزی دکتر روحانی هم اعتراف می کنند که ضعیف ترین برنامه را به این مناسبت در میان شهرهای استان، دزفول برگزار کرد.

علی رغم استقبال مسئولین شهرستان دزفول حتی جمعیت اندکی هم از جریان های مردمی در این برنامه حاضر نشدند تا این برنامه بیشتر تبدیل به یک میتینگ سیاسی ویژه مسئولین شود.

انتقاد از عزل های صورت گرفته در دولت یازدهم توسط خاکسار سخنران برنامه از نکات قابل توجه این برنامه بود به نحوی که وی گفت:انتقادی که به دولت وارد است اینکه آدمها را به صرف اینکه در دولت قبل مشغول کار بوده اند، بر می دارند و تا حدودی این موضوع هم طبیعی شده است.

وی افزود: این ظلم به برخی است که با اعتماد به نظام، مسئول شدند بعد با تغییر دولت، عوض شده،  خانه سازمانی را از آنها گرفته، حقوقشان را نصف و خانه نشین شان می کنند، به جرم اینکه در دولت احمدی نژاد فرماندار بودند.

دکتر خاکسار ادامه داد:  اگر این چنین باشد دو فردای دیگر که دولت تغییر می کند، دولت بعد نیز به کسانی که در این دولت مسئولیت گرفته اند، بگوید که شما بی خود کردید در دولت روحانی مسئولیت گرفتید که این روند اشتباه است.

 

آبادان

سالگرد پیروزی دکتر روحانی در آبادان نسبت به دیگر برنامه های برگزار شده در استان با استقبال بهتری مواجه شد البته یکی از دلایل عمده آن حضور طیف مخالف در این برنامه بود که موجب شده بود این برنامه با حرارت بیشتری انجام شود

قرائت پیام عارف برای حاضرین در سالن نقطه عطف برنامه اصلاح طلبان آبادانی برای روحانی بود که نشان دهند طرح مساله اعتدال تنها لعابی است برای فعالیت های اصلاح طلبان!

 

 

آنچه که در انتها قابل ذکر است این که متولی هیچ کدام از برنامه های برگزار شده جریانی غیر از اصلاحات نبود و اصولا بهره برداری اصلاح طلبان از این برنامه بیش از دولت بود.

و نیز انتقاد و توهین به دولت های نهم و دهم و سهم خواهی برای فعالین ستادهای انتخاباتی از مشترکات برنامه های برگزار شده بود.

  1. شعبون برادر رمضون می‌گه:

    جوانان غیور ابادانی وقتی فهمیدند که افراطیون جناح اذصلاح طلب قصد دارد در این همایش از عناصر رادیکال و افراطی نظیر کیانوش راد و شجاع پوریان استفاده نماید در تالار مهر حضور یافتند و از اجرای موسیقی سنتی استفاده نمودند و ظاهرا به دلیل اینکه دو سوم مدعوین از نیروهای ارزشی بودند سخنران مراسم هرکه بود حضور نیافت و اعلام شد که قرار بوده مسجد جامعی بیاید که نیامد .