تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۳:۰۸:۲۲
کد مطلب : 103028

وقتی تنگی نفس ۱۷ هزار خوزستانی بحران حساب نمی شود/بازی با کلمات برای رایگان نشدن هزینه های درمان مردم!

به راستی چه چیز موجب می شود تا مدیران استان با مبتلا شدن ۱۷ هزار نفر به تنگی نفس در ۵ روز خم به ابرو نیاورند و وضعیت بحرانی اعلام نکنند؟ آیا مدیریت بحران یعنی ندیدن بحران؟!

به نقل از رهیاب،شرایط بحرانی می تواند به شکل های مختلفی بروز کند و از تغییر و تحولات گوناگونی ناشی شود. منشاء بحران می تواند حمله ناگهانی، شروع جنگ، ناکامی اقتصادی در سطح وسیع، گردوخاک و یا نفس تنگی مردم با اولین بارش پاییزی باشد.
مردم خوزستان خصوصا اهوازی ها سه سال است با اولین باران از نعمت نفس کشیدن هم محروم می شوند بنا به آماری که منابع رسمی منتشر کرده اند فقط امسال در ۵ روز اول ۱۷ هزار نفر دچار تنگی نفس شده اند بی شک این یک وضعیت بحرانی است مگر اینکه کسانی قصد ماست مالی کردن بحران را داشته باشند.
هدف اصلی مدیریت بحران دستیابی به راه حلی رضایت بخش برای برطرف کردن شرایط غیرعادی به طریقی است که منافع و ارزش های اساسی حفظ و تامین شود.
اما به راستی چه چیز موجب می شود تا مدیران استان با مبتلا شدن ۱۷ هزار نفر به تنگی نفس در ۵ روز خم به ابرو نیاورند و وضعیت بحرانی اعلام نکنند؟ آیا مدیریت بحران یعنی ندیدن بحران؟!
ایدنی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص اینکه چرا شرایط بحرانی در خوزستان اعلام نشد گفته است اعلام شرایط بحرانی وظیفه دانشگاه علوم پزشکی نیست، بلکه از وظایف ستاد بحران استانداری است که آن را اعلام و منابع مالی را تامین کند تا بتوان درمان را رایگان کرد اما ستاد بحران تا کنون چیزی به ما ابلاغ نکرده است.
به راستی چرا مدیریت بحران استان بحرانی که مثل روز برای همه روشن است را نمی بیند؟آیا از ترس اینکه مبادا هزینه درمان مردم رایگان شوند؟ اگر در استان با این شیوه مدیریت بحرانی پیش نمی آید دیگر چه نیازی به مدیرکل بحران در استان داریم؟!
بالدی مدیرکل بحران استانداری در این رابطه می گوید:ستاد بحران استان بر اساس گزارش های دانشگاه علوم پزشکی شرایط را بحرانی اعلام می کند اما در گزارش این دانشگاه، شرایط ویژه اعلام شده بود، نه بحرانی.
به گفته وی با توجه به قانون ارائه خدمات رایگان در شرایط بحران، بنا داشتیم که اگر مراجعات بیمارستان ها بیش از اندازه باشد و شرایط بحرانی اعلام شود هزینه ها را رایگان کنیم.

اقای بالدی باید یه این پرسش پاسخ دهد که آیا مراجعه ۱۷ هزار نفر  به بیمارستان ها فقط در ۵ روز آمار بیش از اندازه ای نیست؟ حتما باید میلیونی خوزستانی ها جان بدهند تا اسمش را بحران بگذارید؟!