تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۹:۰۸
کد مطلب : 89004
گزارشی از برگزاری مراسم تقدیر از هنرمندان اهوازی

وقتی «سوگ» جای خود را به «سور» می‌دهد!+تصاویر

شب گذشته مراسم تقدیر از هنرمندان اهوازی مقارن با سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در فضایی مالامال از جشن و سرور برگزار شد.

به گزارش عصر آبادان ،، شب گذشته طی مراسمی از هنرمندان در شهر اهواز تقدیر به‌عمل آمد، مراسمی که همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) تبدیل به جشنی شد که صدای جیغ، سوت، کف و هورا و تشویق زن و مرد را به همراه بدحجابی داشت.

آنچه که مسلم است جمعی از مسئولان مربوطه در این مراسم حضور داشتند و آنچه که غیرمسلم، بی‌تفاوتی و عدم واکنش نسبت به عملکرد حاضران در سالن بود!

در اینکه برگزاری چنین برنامه‌ها و جشن‌هایی نیاز امروز جامعه به‌شمار می‌رود و باید مراسم تقدیر و تجلیل و نشاط اجتماعی را هر چه بیشتر مورد تاکید قرار دارد شکی نیست اما آیا برگزاری چنین مراسم‌هایی که هیچ نامی از جشن بر روی آنها نهاده نشده و با ایام شهادت ائمه معصومین(ع) نیز تداخل دارد را نمی‌توان به چند روز بعد و مناسبت‌های بهتری همچون مبعث حضرت رسول اکرم موکول کرد؟!

بدون شک در صورت نظارت هر چه بهتر و بیشتر مسئولان اجرایی استان می‌توان شاهد ارزیابی و برگزاری مراسم‌هایی در خور شان‌تر و متناسب با شئون اخلاقی و دینی جامعه بود، امری که در خطه شهیدپرور و ولایتمدار خوزستان نیازمند توجه بیشتری است زیرا در هشت سال دفاع مقدس خط مقدم سرزمین مقدسمان، ایران اسلامی بوده است.

مهم‌تر اینکه چند روز دیگر خوزستان میزبان پیکر مطهر بیش از ۲۵۰ یادگار دوران دفاع مقدس است و یادمان نرود خون این عزیزان همیشه در رگ‌های این مرز و بوم جریان دارد و حداقل حرمت روزهای سوگواری ائمه معصومین(ع) را بنا به توصیه و هدفی که شهدایمان برای آن جان و مال و زندگی‌شان را دادند، حفظ کنیم.

متاسفانه تصاویری که از برگزاری این مراسم در نیوساید اهواز به دست ما رسیده آنچنان در خور شان نیست و صرفا به الصاق و انتشار چند عکس بسنده می‌شود تا گویای عمق مطلب بوده و شاید مناسبت و اهمیت موضوع را تا حدودی یادآوری کرده و تلنگری باشد به من و شما!.

امید می‌رود این رویه از این پس به همت مسئولان استان هر چه جدی‌تر مورد نظارت قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: فارس