تاریخ انتشار خبر: ۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۶:۱۵
کد مطلب : 121360

وقتی مدیران پروازی ماهشهر برای زنگنه تره خورد نمی کنند

استاندار خوزستان در سفر یک روزه به ماهشهر از اداره کل بنادر و دریانوردی بندرامام خمینی(ره) به صورت سرزده بازدید کرد که در این بازدید مدیرکل این اداره حضور نداشت.

استاندار خوزستان در سفر یک روزه به ماهشهر از اداره کل بنادر و دریانوردی بندرامام خمینی(ره) به صورت سرزده بازدید کرد که در این بازدید مدیرکل این اداره حضور نداشت.
مطلب فوق آخرین خبری است که رسانه ها در خصوص غیبت مدیران پروازی مستقر در ماهشهر منتشر کرده اند  پیش از این بارها اخباری مبنی بر غیبت  مدیران پروازی در ماهشهر به گوش رسیده بود که گل سرسبد آن ها مدیران پتروشیمی بودند.
در حادثه اخیر پتروشیمی بوعلی ماهشهر نیز که ابعاد بین المللی پیدا کرده بود مدیرعامل این مجتمع پتروشیمی در زمان حادثه در این شهرستان حضور نداشت و زمانی که وزیر برای پیگیری ماجرا به ماهشهر آمد خود رابه ماهشهر رساند.
اما جالب توجه خواهد بود اگر بدانید مدیرعامل پتروشیمی تندگویان که فاصله ای با محل حادثه پتروشیمی بوعلی نداشت در روزهای حادثه اصلا در این شهرستان حاضر نشد حتی زمانی که وزیرنفت شخصا برای پیگیری ماجرا به ماهشهر آمده بود، بنابرخبرهای رسیده به این مدیرپروازی اخباری از ابعاد ماجرا می دهند ولی وی ترجیح می دهد در تهران باقی بماند و در ماهشهر حاضر نشود.
هرچند پس از وقوع حادثه هولناک ماهشهر وزیرنفت بخشی از تبعات انتصاب مدیران پروازی را درک کرد و با ابلاع نامه ای خواستار سکونت مدیران پتروشیمی در منطقه محل خدمت آن ها شد ولی به نظر می رسد سطح آسیب های حضور این مدیران دراستان خوزستان ابعاد بسیار گسترده تری دارد که از جمله آن ها می توان به عدم بکارگیری نیروهای بومی و رعایت نکردن پیوست های فرهنگی و اجتماعی فعالیت های آن ها می باشد.
لذا این شرایط می طلبد که باتوجه به بی تفاوتی مدیران پروازی به ابلاغیات وزیر نفت،زنگنه اقدامات قاطع تری برای پیچیدن طومار این مدیران صورت دهد تا مردم ماهشهر و بندرامام خمینی(ره) از سلطه این مدیران رهایی یابند و از طرفی شاهد رونق اشتغال برای جوانان تحصیلکرده وبیکار بومی استان خوزستان باشیم.