تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۹:۵۰
کد مطلب : 50221

وقتی کارون جزو اولویت های رئیس جمهور نیست!/روحانی:برای من مهم است که زاینده‌رود را پر آب ببینیم

حسن روحانی اظهار داشت:برای من مهم است که زاینده‌رود را پر آب ببینیم و دریاچه ارومیه بسیار اهمیت دارد، نه تنها برای استان آذربایجان غربی، بلکه برای کل کشور، زیرا اگر خشک شود، یک توفان می‌تواند ۷ الی ۸ استان ما را در بر بگیرد.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امشب در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود از شبکه یک سیما با تبریک عید سعید غدیر به ملت ایران و مسلمانان جهان در پاسخ به سؤال مجری درباره اینکه مهم‌ترین موضوعاتی که شخص رئیس جمهور آن را به عنوان طرح‌های اولویت‌دار پیگیری می‌کند، چیست، گفت: یکی از طرح‌هایی که من شخصاً هر هفته و یا هفته‌ای ۲ بار دنبال می‌کنم یک بحث محیط زیست است که بسیار مهم است.

رئیس جمهور محیط زیست را موضوعی بسیار مهم خواند که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و گفت: نمی‌خواهم بگویم با تحول در سوخت همه این معضل حل می‌شود مثلا ریزگردها به این راحتی حل نمی شود و یا دریاچه‌هایی که خشک شده است را نمی‌توانیم برگردانیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ برای من مهم است که زاینده‌رود را پر آب ببینیم و دریاچه ارومیه بسیار اهمیت دارد، نه تنها برای استان آذربایجان غربی، بلکه برای کل کشور، زیرا اگر خشک شود، یک توفان می‌تواند ۷ الی ۸ استان ما را در بر بگیرد.

روحانی با اشاره به اینکه کارگروه ویژه دریاچه ارومیه به دولت گزارش می‌دهد و معاون اول هم مرتب پیگیر وضعیت این دریاچه است.

وی از تحول بزرگ در گازوئیل خبر داد و اظهار کرد: گازوئیل گوگردزدایی شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در برخی طرح‌های گذشته مسائل زیست‌محیطی مورد توجه قرار نگرفته است و در جاهایی سد زده‌ایم اما محاسبه نکرده‌ایم که چه معضلی برای کشاورزی ما ایجاد کرده است، گفت: یکی از مشکلات ما مسئله آب است.

وی افزود: برای آب آشامیدنی مردم در همین تهران دچار مشکل بودیم که دو سه طرح عملیاتی شد و طرح‌های مهمی نیز پیش‌رو داریم که مؤثرترین آن مسئله آب کشاورزی است تا بهره‌وری آن را بالا ببریم.

روحانی با تاکید بر ضرورت استفاده قاعده‌مند از آب‌های زیرزمینی بیان کرد: باقاعده بازی کردن فقط متعلق به دنیای سیاست نیست و به روایت دیگر نمی‌توان با سنت‌های الهی مبارزه کرد.

وی از اهمیت مسئله ریل در کشور سخن گفت و ادامه داد: حمل و نقل ما از طریق جاده جوابگو نیست و انشاءالله قدم‌های مهمی در این زمینه برخواهیم داشت.

رئیس جمهور به موضوع مهم بنادر اشاره کرد و با یادآوری برنامه‌های دولت برای توسعه و رونق بنادر کشور بیان کرد: سواحل مکران استعداد بسیاری برای اجرای برنامه‌های مهم دارد.

وی از نفت و گاز در حوزه‌های مشترک به عنوان یکی از اولویت‌های دولت یاد کرد و گفت:‌ در مورد نفت در حوزه‌های مشترک اقدامات خوبی شروع شده است و بحث تعادل‌بخشی نیز در دستور کار دولت می‌باشد که در برنامه ششم نیز به آن توجه شده است.

روحانی در ادامه گفت: آنچه روزبروز من آن را دنبال می‌کنم مسئله تورم است؛ بانک مرکزی می‌تواند شهادت دهد که من چگونه پایه پول کشور را چک می‌کنم و هر روز ماه رمضان بخشی از وقت خود را برای مسئله خروج از رکود اختصاص دادم.

وی در مورد مسائل اجتماعی و حقوق شهروندی گفت:‌ مردم باید احساس راحتی کنند و البته باید بدانند که در بعضی از موارد دولت به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد زیرا اقتضائات حکومت، همکاری و جلب نظرات دیگری را طلب می‌کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه من هیچ چیز را فراموش نکرده‌ام، عنوان کرد:‌ برخی ایمیل می‌زنند که تو قول‌هایت را فراموش کرده‌ای؛ من هیچ یک از وعده‌هایم را از یاد نبرده‌ام.

وی با تشکر از کارآفرینان و دانشگاهیان بخاطر نقدهایشان به دولت گفت:‌ آنها باید به ما تذکر دهند.

  1. م می‌گه:

    جحت اطلاع اینجا همه چیز قاراش میشه ۱۵ ساله اب برای خوردن نیست اقا در صورتی که چهار طرف این جزیره و همسای در خون غلط زده اش اب شیرین داشتند ونمعلوم به کدام اقا اباد رفت جناب ریس جمهور اقای رو حانی تا هست باید قدر دانست زمانی که خیابان هارو منحای گل ودرخت رو هر روز اب یاری میکردن باید به فکر بود نه حالا که این استان همیشه به داد دولت ها رسیده ایا دولت ها به فر یاد هایش رسیده مدتیه که اب تهران کم شده همه به دنبال رفعشن اما از کجا .. بازهم این استان بس نیست چرا تبعیض این اشکار اشکار گناه کردیم تو این شهر ها متولد شدیم هرکی از راه میرسه نظر میده نمیشه که زمانی که بدون برنامه جامع ازاینجا به اونجا اب میرفت باید بفکر بود ید که نبودید برای پر اب کردن مکانی پول های کلان میزارین که مال بیت ماله چرا درست مصرف نمیشه واین ضعف اشکار مدیریت درسته ایران خوشک سالی داره اما میود کنترل کرد که نکردند دوست عزیز نماینده من ریس مملکت بیشتر از اینا باید کارکرد التماس میکنم تمنا میکنم به این استان این شهر ها بیان ومحله به محله رو ببینید قول میدم اگر دل نازک باشین گریه میکنین این دوشهر ۳۵ساله که همه چیز کم داره نه فقت اب شرب من ایرانی شیعه از دیار شیر مردان ۸سال جنگ عاشق وطن موفق باشین