تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۵:۳۶:۲۵
کد مطلب : 56501
دبیر اجرایی مسابقات کشوری تواشیح در آبادان:

وقتی کار مثبتی در حوزه دین انجام می شود عزم مسئولان آبادان را نمی بینیم/ فرماندار پاسخگوی بدهی مسابقات قرآنی نیست

عصر آبادان: حجت الاسلام فریحی گفت: باید در اجرای اصول و تکالیف دین و زنده نگه داشتن قرآن نیز احساس وظیفه کنیم.

farihi-adel

 حجت الاسلام عادل فریحی  دبیر اجرایی مسابقات کشوری تواشیح که اردیبهشت سال جاری در آبادان برگزار شد ، در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان اظهار داشت : میزبانی آبادان برای مسابقات جهانی کشتی فرنگی برای ما بسیار جای خوشحالی دارد و افتخاری برای شهر ماست.

وی افزود:  این که شهر میزبان هم می تواند در این رقابت ها یک تیم داشته باشد هم خبر خوب و هم فرصت مناسب برای افتخار آفرینی این شهر است.

حجت الاسلام فریحی گفت: ما باید علاوه بر استفاده از فرصت ها برای پیشرفت در عرصه ورزشی، در حوزه مسایل دینی و قرآنی نیز چنین فعالیت هایی داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت امام خامنه ای با اشاره به علاقه و استعداد های مردم آبادان در عرصه های مختلف ورزشی و دینی بیان کرد: اگر بنا است که در ورزش افتخار آفرینی کنیم باید در اجرای اصول و تکالیف دین و زنده نگه داشتن قرآن نیز چنین باشیم.

وی با بیان اینکه کمیته های مختلفی در باره این مسابقات کشتی مشخص شده و هزینه های زیادی نیز صرف خواهد شد عنوان کرد: چرا وقتی کار مثبتی در حوزه دین در این شهر انجام می شود عزم راسخ مسئولان دیده نمی شود؟

فریحی با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری تواشیح در اردیبهشت ماه امسال و کسب مقام برتر شهرستان آبادان در این مسابقات گفت: با وجود همه مشکلات و تلاش هایی که برای لغو میزبانی مسابقات تواشیح کشوری در آبادان شد اما این مسابقات باشکوه برگزار شد و استقبال خوبی نیز آن صورت گرفت و کسب مقام برتر تواشیح تیم آبادان خستگی را از تن همه دست اندرکاران میزبان بیرون کرد.

دبیر اجرایی مسابقات کشوری تواشیح در آبادان اظهار کرد: هزینه مسابقات تواشیح کشوری حدود ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده بود اما ستاد برگزاری این مسابقات توانست با ۱۳۰ میلیون تومان مسابقات را برگزار کند ولی متاسفانه تا امروز کمتر از نیمی از این هزینه پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که قبل از مسابقات تواشیح جلساتی با حضور فرماندار آبادان گرفته شد و هزینه ها تقسیم بندی شد، بیان کرد: هزینه این مسابقات را چند نفر که یکی از آن ها قاری قرآن است و رتبه استانی دارد با کمک خیرین و افرادی که می شناخت تهیه کرد و آبروی شهر را خرید و قرار شد این هزینه به آن ها برگردانده شود.

حجت الاسلام فریحی افزود: اما متاسفانه تا امروز کمتر از نیمی از این مبلغ پرداخت شده و فرماندار آبادان پاسخگوی این قضیه نیست.

این فعال فرهنگی یادآور شد : فضای معنوی ایجاد شده در شهر و حضور اساتید برجسته قرآن را از مزایای وجود چنین مسابقاتی دانست و گفت: با این رویه، تحرکات و مسابقات قرآنی در آبادان تضعیف شده، و تاثیرات مثبت آن کاهش میابد و از مسئولین و فرماندار آبادان تقاضای پیگیری و اهمیت بیشتر در این باره را خواستاریم.

وی بار دیگر از میزبانی آبادان در مسابقات جهانی کشتی ابراز خرسندی کرد و عنوان کرد: تعجب ما از این است که چگونه است که هزینه های هنگفت چنین مسابقاتی مقدم بر هزینه هایی می شود که برای مسابقات تواشیح شده است.

حجت الاسلام فریحی تصریح کرد: اگر مسئولین به وعده های خود عمل نکنند باعث دلسردی جوانان قرآنی می شود و این دلسردی عدم همکاری آنان را در برنامه های آتی در پی خواهد داشت ضمن اینکه این مهم نشان می دهد مسئولین تا چه اندازه  به قرآن و فعالیت های قرآنی اهمیت قائل هستند.

  1. عشق آبادان می‌گه:

    هههههههههههههههههههههههههههههههههه . بندگان خدا دلشون بحال ورزش و کشتی آبادان سوخته بزارید کار خودشون رو بکنن ………….. انصافا چه میکنه پولللللللللللللللللللللل

  2. آبادانی می‌گه:

    حاجی این مسولین سر دین را به نام دین بریدن تعجب نکن برادر … بزار مایه مباهت و سرافرازی مردم آبادان بشه با مسابقات کشتی…. آقا چه مبالغی جمع شده برا مسابقات کشتی ای کاش اینها به گوش مردم برسه میلیاردی دارن هزینه میکنن برای مردم مظلوم آبادان !!!!!!!!!!!!!!!

  3. سعید می‌گه:

    بله منم موافقم برگزاری کشتی چیز خوبی است و واقعا ما آبادانی ها شایستش هستیم اما خداوکیلی فکر دین مردم هم باشیم