تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۰:۳۵
کد مطلب : 69200

وکیل هاشمی: بعید است حکمی به جز برائت صادر شود!

وکیل مهدی هاشمی به «آرمان» گفت: بعید است حکمی به جز برائت برای مهدی هاشمی صادر شود. علیزاده طباطبایی اظهارکرد: افرادی که ادعای دیگری داشتند امروز متوجه شدند که مدرک مستدلی در اختیار ندارند!

 روزنامه اصلاح طلب آرمان در خصوص وضعیت پرونده مهدی هاشمی نوشت: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب که به منظور انجام برخی تحقیقات و استعلامات در رابطه با پرونده مهدی هاشمی، تنفس اعلام کرده است، از وزارت اطلاعات در خصوص بعضی اسناد و مدارک موجود در این پرونده استعلام می‌کند. روز گذشته برخی از سایت‌های خبری با انتشار این خبر نوشتند که دادگاه مهدی هاشمی به‌آخرین ایستگاه خود رسیده و وی به همراه وکیل خود به زودی برای آخرین دفاع در دادگاه حاضر خواهد شد. دادگاه مهدی هاشمی از ۱۱مرداد امسال شروع شد و بیست و ششمین جلسه دادگاه مهدی هاشمی پانزدهم دی ماه برگزار شده بود و بعد از آن هنوز تاریخی برای جلسه بعدی دادگاه اعلام نشده است. یکی از اصولگرایان گفته است: مردم وقتی جرایم مهدی هاشمی [رفسنجانی] را با فاضل خداداد و امیر منصور آریا مقایسه می کنند، حداقل انتظارشان حکم مشابه آنها در مورد مهدی هاشمی است. حالا این افراد امیدوارند مهدی هاشمی لااقل به دو سال زندان محکوم شود تا اصرار آنها بر مقصر بودن وی بی‌معنا جلوه نکند. حدود یک هفته پیش بود که کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس پیش‌بینی حکم دو تا پنج‌ساله را برای مهدی هاشمی داشت. نماینده مردم مشهد در مجلس در این باره گفته بود دو اتهام اصلی وی که در کیفرخواست مطرح شده است، مسائل اقتصادی و مباحث امنیتی و مسائل مرتبط با فتنه ۸۸ است. قدوسی پیرامون حکم احتمالی مهدی هاشمی گفت: فکر می‌کنم بنا به قرائنی که وجود دارد، حکمی که برای وی صادر خواهد شد حداقلی بوده و حتی ممکن است که این حکم در دادگاه تجدیدنظر سبکتر نیز شود. طوری که بعضی نقل می‌کنند، حبسی پنج‌ساله صادر خواهد شد و بعد هم در دادگاه تجدیدنظر به دو سال حبس تعلیقی تبدیل می‌شود.

با این حال وکیل مهدی هاشمی به «آرمان» گفت: بعید است حکمی به جز برائت برای مهدی هاشمی صادر شود. علیزاده طباطبایی اظهارکرد: افرادی که ادعای دیگری داشتند امروز متوجه شدند که مدرک مستدلی در اختیار ندارند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است پرونده‌های دیگری برای مهدی هاشمی در آینده تشکیل شود تاکید کرد: بر اساس صحبت‌های قاضی سراج و قاضی مقیسه که قضاوت پرونده مهدی هاشمی را بر عهده داشتند مهدی هاشمی هیچ پرونده دیگری ندارد و با ختم این پرونده هیچ اتهام دیگری در مورد ایشان مطرح نخواهد بود. با این حال پایان این دادگاه‌ها به معنای پایان حضور مهدی هاشمی در دادگاه نخواهد بود و باید منتظر حضور او این بار در قامت شاکی در دادگاه باشیم از جمله شکایت از هفت نماینده مجلس و همینطور کاوه اشتهاردی مدیرمسئول مجله رمز عبور.

وکیل مهدی هاشمی همچنین گفت: همچنان منتظریم دادگاه ما را برای دفاع آخر احضار کند.

علیزاده‌طباطبایی درخصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی، گفت: هنوز خبر خاصی نشده و ما منتظریم تا دادگاه ما را برای دفاع آخر احضار کند.

وی در آخرین گفت‌وگوی خود با فارس از اعلام تنفس دادگاه برای انجام تحقیقات خبر داده و گفته بود که ختم رسیدگی اعلام نشده اما دادگاه تنفس اعلام کرده‌ تا یکسری تحقیقات، استعلام و کارهای کارشناسی را انجام دهند. وکیل مهدی هاشمی تصریح کرد: ممکن است قاضی تشخیص دهد دادگاه چند جلسه دیگر هم ادامه داشته باشد اما تا این مقطع، دفاع ما به اتمام رسیده است.