تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۵:۵۸
کد مطلب : 86453

ویراژ ماشین های آنچنانی در خیابان های اهواز/جلوی مسابقه فخرفروشی بچه پولدارها را بگیرید+عکس

به گزارش  عصر آبادان ، «گاهی اوقات در بعضی از خیابان‌ها این جوان هایی که مست ثروتند – مست غرور […]

به گزارش  عصر آبادان ، «گاهی اوقات در بعضی از خیابان‌ها این جوان هایی که مست ثروتند – مست غرور ثروت – سوار ماشین‌های‌ آن چنانی می‌شوند و در خیابان بنا می‌کنند به جَوَلان دادن و رفت و آمد کردن و محیط خیابان را ناامن [کردن‌]؛ این‌ها هم ناامنی است. بایستی در قبال هر نوع ناامنی برنامه داشت و حرکت کرد و کار کرد. این‌ها چیزهایی است که جوانب گوناگون امنیت است.»

این بخشی از فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان ناجا بود سخنانی که از زوایای فراوان قابل بررسی و تامل است خصوصا برای ما خوزستانی ها که با آزاد شدن تردد ماشین های گرانقیمت پلاک اروند در سراسر استان شاهد ویراژ ماشین های آنچنانی در خیابان های شهر های جنگ زده خود هستیم.
کافی است شبها سری به مناطق زیتون و کیانپارس بزنید تا ویراژ فخر فروشی عده ای بچه مایه دار را نظاره گیر باشید جوانانی سر مست که با گاز دادن ماشین های میلیونی خود و صدای موسیقی گوش خراش ضبط هایشات گویا می خواهند چشم هر گذری را در بیاورند.
ورود ماشین های پلاک اروند در اهواز که بیشتر سهم دو قشر مسئول و ثروتمند جامعه شد به خوبی تضاد طبقاتی را بیش از گذشته در استان به نمایش گذاشته است ظاهرا یک عده ای فقط شغلشان بچه پولداری است البته کسب ثروت در اسلام هیچگاه منع نشده است اما وقتی این ثروت غرور و مستی ایجاد کند می تواند سر منشا آسیب ها قرار گیرد. در واقع فرد ثروتمند نباید مست غرور ثروت خود شود و آرامش روانی جامعه را بر هم بزند.
در زمانیکه که خیلی از مردم دنبال وام و قرض از این و آن هستند تا یک ماشین ۲۰ یا ۳۰ میلیونی تهیه کنند اقلیتی با پول های بادآورده پدران خود هر چه در فیلم های هالیوودی می بیند شبها در خیابان های اهواز به نمایش می گذارند.
امید است نیروی انتظامی طبق فرمابشات مقام معظم رهبری با برهم زنندگان امنیت روانی جامعه برخورد کند و جلوی فخروفروشی این جوانان سر مست از غرور ثروت را بگیرد از طرفی نهادهای فرهنگی از جمله وزرات آموزش و پروش، وزارت ورزش  و جوانان، سازمان تبیلغات اسلامی، صدا و سیما، شورای عالی فضای مجازی و…. هستند که باید قبل از اقدامات سلبی با برنامه ریزی هماهنگ، فرهنگ سازی و اقدامات ایجابی دیگر در زمینه ساخت و حفظ امنیت روانی و فرهنگی اجتماعی جامعه  قدم بردارند زیرا که ” علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد”
رهیاب
 1. Panter می‌گه:

  کوچولو ها کجای ایران ماشین آمریکایی رو پلاک میکنن ها تو به من بگو همش تو اهوازه!

 2. سینا می‌گه:

  دارندگی و برازندگی با نظر”آتی” موافقم

 3. علی می‌گه:

  دارندگی برازندگی

 4. آتی می‌گه:

  اگه دست رهیاب بود مردمو نمیذاشتن حتی چهارپا سوار شن.
  مشکل از پولدار بودن نیست مشکل از عدم کنترل خانواده ها و عدم فرهنگ سازی ه و مزید بر اون جنگ نرم

 5. ناشناس می‌گه:

  تازه ب دوران رسیده یعنی این