تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۷:۰۲
کد مطلب : 30705
حجت الاسلام نبویان در دزفول:

ویروس اکستاکس نت را بازرسان آژانس وارد دستگاه های ایرانی کردند/برخی مسئولین با عملکردشان میخواهند بگویند که آمریکا قویتر از خداست

حجت الاسلام سید محمود نبویان گفت: مسئله هسته ای، حفظ منافع ملی و حق همه مردم است و نگاه به توافق ژنو باید نگاه به حفظ منافع ملی باشد نه جناح بازی/ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اگر چشم مان به آمریکا نباشد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از دزفول امروز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر “سید محمود نبویان” نماینده مرم تهران در مجلس شورای اسلامی، طی نشستی با نام “فتح الفتوح” که در آستانه متبرک امامزاده سبزقبا(ع) دزفول در جمع گسترده روحانیون، طلاب، جوانان و مردم این شهربرگزار گردید به بررسی جزئیات توافق نامه ژنو پرداخت.

دکتر نبویان، بررسی متن توافق نامه ژنو را مهمتر از بررسی بحث های پیرامونی آنچه که در مذاکرات گذشته است، دانست و گفت: آنچه که مهم است آن چیزی است که تعهد داده می شود و آنچه که باید اجرا شود متن توافق نامه است، به همین دلیل اینکه چه کسی خیلی جدی و با عصابنیت با طرف مقابل صحبت کرده است،  مهم نیست، بلکه مهم متن توافق نامه است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، بررسی جناحی و حزبی توافق نامه ژنو را مورد انتقاد قرار داده اظهار کرد: مسئله هسته ای منافع ملی و حق همه مردم است و نگاه به توافق ژنو باید نگاه به حفظ منافع ملی باشد.

وی با تأکید بر اینکه  در بررسی توافق ژنو باید راست و چپ، اصولگرا و اصلاح طلبی را کنار گذاشت گفت: راست و چپ را ساخته اند تا ما به جان هم بیفتیم. ما فقط در کشور یک خط داریم و آن خط ولایت است.

حجت الاسلام نبویان، هدف از تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۱+۵ را بازی برد-برد عنوان کرده و اظهار داشت  که  برد غربی ها این بود که آنها یقین پیدا کنند که ایران بدنبال سلاح هسته ای نیست و بُرد ایران این بود که پرونده هسته ای ما که از سازمان انرژی اتمی به شورای امنیت رفته بود، دوباره برگردد و تحریمهای ناشی از آن لغو گردد..

نماینده تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی به ۶ قطعنامه سنگین شورای امنیت علیه ایران اشاره و گفت: بدلیل رفتن پرونده ایران به شورای امنیت تحریم های سنگینی علیه ایران تصویب شد که می بایست همه کشورهای دنیا آنرا اجرا می کردند و در نتیجه آن نفت، سیستم بانکی، شرکتها ی اساسی، هواپیمایی، کشتیرانی و ۶۰۰ شخصیت ایران را تحریم و علاوه بر آن برخی از کشورها علاوه بر اینها، تحریمهای یک جانبه ای نیز علیه جمهوری اسلامی به اجرا در آوردند.

وی با اشاره به ممانعت آمریکا برای ورود یک کشتی خارجی به اسکله های ایران برای جلوگیری از فروش حتی یک قطره نفت، افزود: علیرغم تلاش های آمریکا، به فضل خدا و راهکارهای وزیر نفت دولت دهم ، ایران توانست روزانه یک میلیون بشکه نفت به فروش برساند.

این دکترای فلسفه و کلام اسلامی ، اراده خدا را بالاتر از همه اراده ها عنوان و اظهار کرد: مردم ثابت کرده اند که قدرت خدا را بالاتر از همه چیز می دانند ولی متأسفانه برخی از مسئولین با عملکردشان میخواهند بگویند  که آمریکا قویتر از خداست.

عضو دوره نهم مجلس شورای اسلامی، در ادامه به بررسی بخش هایی از این توافق نامه پرداخته و افزود: در این توافق نامه ۵ بخش با سرفصل های مقدمه، گام اول، گام میانی، گام نهایی و نتیجه نهایی به امضاء طرفین رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود نبویان با مهم دانستن لغات در حقوق بین الملل افزود: واژه ها معنایی لغوی و معنایی اصطلاحی دارند که بکار بردن هر کدام در حقوق بین الملل بار مفهومی متفاوتی دارند، برخی از این کلمات طوری استفاده شده که در دور جدید مذاکرات مورد سوء استفاده طرف مقابل قرار گرفته است

وی آب سنگین اراک را یکی از خطوط قرمز نظام دانسته و افزود: به دو روش می شود غنی سازی کرد، یک روش با آب سنگین داریم  که خیلی مهم است و این خط قرمزی است که نظام معین کرده است. نوع دوم غنی سازی با سانتروفیوژ است که اورانیوم باید به گاز تبدیل بشود که در فردو و نطنز این غنی سازی صورت می گیرد.

دکتر نبویان به اهمیت تکنولوژیکی رآکتور آب سنگین اراک اشاره و گفت: چهار کشور توانایی غنی سازی با آب سنگین را دارند و ایران کشوری است که توانسته است به این تکنولوژی دست پیدا کند. و به همین خاطر آب سنگین اراک جزو خطوط قرمز نظام است.

دکتر نبویان با بیان اینکه خیلی از مأمورین آژانس، جاسوس هستند، تصریح کرد: ویروس استاکس نت را همین مأموران آژانس در بازدید هایشان وارد دستگاه های ایران کردند، و در جا سه هزار سانتریفیوژ از کار افتاد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز ناراحتی فراوان ابراز کرد: آن چیزی که انسان را بسیار ناراحت می کند این است که روزنامه های فتنه گر و اصلاح طلب در مقابل دادن هسته ای می گویند که اشکال ندارد، در عوض ما چیز بزرگی را بدست آوردیم و آن حضور اشتون در ایران است که خیلی مهم است.

وی با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای گفت: تأکید می کنم که همراه این تیم باید افراد قوی تر فرستاده شود تا از حقوق هسته ای ملت ایران حفاظت شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود نبویان افزود: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اگر چشم مان به آمریکا نباشد.