تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۴:۴۴
کد مطلب : 94720

ویلای خلافکار مشهور؛جاذبه جدید گردشگری

ویلای یکی از مشهورترین خلافکاران جهان در آمریکا از ماه‌ها قبل به جاذبه جدید گردشگری آمریکا تبدیل شده است.

این ویلا به «آل کاپون» یکی از معروفترین خلا‌فکارهای آمریکایی تعلق دارد که نمادی از زیر پا گذاشتن قانون و نظم در آمریکا بود و در فاصله سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ سردمدار جرایم سازمان‌ یافته در آمریکا بود.

البته آل کاپون تنها اهل جنایت و بزهکاری نبود، بلکه روزهای زیادی را نیز به خوشگذرانی در ویلایش در سواحل میامی آمریکا سپری کرد و اکنون گردشگران اکنون می ‌توانند قدم به ویلایی بگذارند که مشهورترین خلافکار تاریخ آمریکا در آنجا جان سپرد.

در حال حاضر این ویلا با درختان نخل سربرافراشته و استخری بزرگ و دلباز در پالم آیلند میامی که زمانی مایه ننگ مردم این شهر بود، به جاذبه جدید گردشگری میامی و کشور آمریکا تبدیل شده و روزانه میزبان هزاران گردشگر است مکانی شده که شهر میامی قصد دارد از در اختیار داشتن‌اش نهایت استفاده را ببرد، این در حالیست که هم‌اکنون عکس آل کاپون در زندان آلکاتراس که به موزه و یک مقصد گردشگری تبدیل شده‌ بعنوان یکی از مشهور ترین زندانیان به نمایش گذاشته شده‌ و استیو کارور کارگردان آمریکایی نیز فیلمی را با نگاه به زندگی او در سال ۱۹۵۹ ساخت.

آمریکا در بین کشورهای جهان بالاترین درآمد سرانه را از صنعت گردشگری داشته که در سال ۲۰۱۴ به درآمد ۱۷۷ میلیارد دلار رسید. براساس آخرین آمار سازمان جهانی جهانگردی نیز که در ابتدای سال جاری  میلادی منتشر شد، آمریکا که میلیونها نفر از نیروی کار این کشور در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند. آمریکا همچنین در سال ۲۰۱۴ با کسب رتبه دوم جهانی پس از فرانسه با میزبانی از بیش از ۷۴ میلیون  گردشگر مقصد دوم گردشگری جهان بوده است.

منبع: فارس